mobile
REKLAMA

IKM otwiera się na ekokulturalne inicjatywy! Rozpoczęty nabór projektów

Rozpoczęła się nowa edycja programu Otwarty IKM, którego celem jest wspieranie mieszkańców Gdańska w tworzeniu projektów opartych na ponownym wykorzystaniu materiałów i przedmiotów. Wybrane projekty otrzymają do 4 000 zł wsparcia finansowego oraz merytoryczne i techniczne wsparcie

Jakub Bielawski
IKM otwiera się na ekokulturalne inicjatywy! Rozpoczęty nabór projektów

IKM otwiera się na pomysły

Program Otwarty IKM jest skierowany do mieszkańców Gdańska, osób związanymi z kulturą oraz organizacji pozarządowych, którzy mają pomysł na ciekawe wydarzenie dla społeczności gdańskiej. Wsparcie finansowe wynosi do 4 000 złotych brutto, a uczestnicy mogą skorzystać z merytorycznego i technicznego wsparcia instytucji. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w pisaniu wniosków czy organizacji wydarzeń, więc program jest otwarty dla wszystkich z pomysłem na kreatywne projekty kulturalne.

Na Długim Targu udostępnialiśmy naszą sień, teraz przy Targu Rakowym 11 dysponujemy salami warsztatowymi, miejscami na spotkania czy projekcje filmowe. Czekamy na ciekawe pomysły mieszkańców i mieszkanek na działania – mówi Katarzyna Buczek – koordynatorka programu Otwarty IKM. – Od początku realizacji programu, czyli od 2016 roku zasady tej współpracy są transparentne i, mam nadzieję, aktywizują nowe osoby chcące realizować z nami swoje pomysły na inicjatywy. Wartością dla organizatorów jest nasze wsparcie merytoryczne. Jako zespół mamy różne kompetencje i doświadczenia, którymi chcemy się dzielić – dodaje Buczek.

Jesienna edycja w nurcie less waste

W nowym naborze szczególnie docenione zostaną kulturalne działania w nurcie less waste, które na uwadze mają zmniejszenie ilości wytwarzanych przez ludzi odpadów. Priorytetami proponowanych działań powinno być: nadawanie drugiego życia niepotrzebnym przedmiotom, zrównoważona moda i styl życia w duchu idei less waste, kultura naprawiania i współdzielenia oraz zwiększenia zainteresowania nabywaniem i korzystaniem z przedmiotów używanych.

Wniosek online znajduje się na stronie: www.otwarty.ikm.gda.pl. Nabór trwa od 20.09 do 04.10.2023. Wyniki zostaną opublikowane do 20.10.2023.

fot.IKM

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda