mobile

Jak dawkować białko, żeby przybrać na masie?

Co zrobić, aby skutecznie i zdrowo osiągnąć wymarzone efekty? Jak dostarczyć odpowiednią ilość protein w ciągu dnia? Jak wybrać najlepsze białko? Odpowiednia suplementacja i zbilansowana dieta to klucz do sukcesu w osiągnięciu sportowej sylwetki, dlatego warto zagłębić temat dawkowania białka. 

Artykuł sponsorowany
Jak dawkować białko, żeby przybrać na masie?

Białko i jego istotny wpływ w budowaniu masy mięśniowej

Budowanie masy to jeden z podstawowych procesów w walce o sportową i zdrową sylwetkę. Białko to podstawowy budulec mięśni, dlatego jego suplementacja jest wyjątkowo ważna wśród sportowców i amatorów. Niedobory białka mogą prowadzić do szeregu zaburzeń w organizmie oraz hamować efekty ćwiczeń. Dostarczanie odpowiedniej ilości protein w diecie bez stosowania suplementów bywa niezwykle męczące i uciążliwe. Monotonna dieta demotywuje i odbiera siłę walki, która jest przecież kluczowym elementem w każdej dziedzinie. 

Białko na masę od Activlab pozwala na kontrolowanie ilości dostarczanych protein do organizmu. Marka Activlab proponuje w swojej ofercie wiele sprawdzonych rozwiązań na spory zastrzyk białka w objętościowo niewielkim posiłku. 

Zbilansowana dieta, szczególnie nastawiona na wysoką zawartość białka, tłuszczy i węglowodanów to kluczowy element w budowie masy. Osoby znajdujące się na początku przygody z fitnessem często bywają zagubione w nowym świecie, co sprzyja szybkiemu poddaniu się. Budowa masy często błędnie kojarzy się z ciężką i monotonną dietą, która skutecznie potrafi zniechęcić do dalszych ćwiczeń. 

Jak dostarczać odpowiednią ilość białka?

Dostarczanie dużej ilości białka może być naprawdę smaczne i różnorodne. Suplementy sportowe od Activlab są tak zróżnicowane, że każdy znajdzie coś dla siebie. Odżywki białkowe w wielu smakach, takich jak truskawka, banan czy czekolada pobudzają kreatywność w kuchni. Takie odżywki można spożyć w tradycyjnym szejku na bazie mleka lub wody, ale i dodać do owsianki czy wypieków. Sposobem na szybkie dostarczenie dużej ilości białka do organizmu są produkty wysokobiałkowe, takie jak batony czy szejki, które w małej objętości spożytego posiłku zapewniają sporą dawkę protein. Activlab gwarantuje szeroki wybór tradycyjnych przekąsek i odżywek białkowych, jak i pozycji odpowiednich dla wegan i wegetarian, opartych na białku roślinnym. 

Nadwyżka kaloryczna to kluczowy element budowy masy mięśniowej, odpowiednio wysoka ilość białka jest w tym przypadku szczególnie istotna. Dawkowanie 1,8-2 gramów białka na kilogram masy ciała będzie najbardziej skuteczną proporcją. Taka ilość pozwoli na zbudowanie odpowiedniej masy, która podczas prawidłowych treningów będzie skutkowała umięśnioną i wyrzeźbioną sylwetką. Wysoka ilość białka wspomaga również prawidłową pracę organizmu oraz zdrową kondycję mięśni. 

Dla początkujących najlepszym rozwiązaniem są odżywki białkowe WPC, które zawierają małą ilość tłuszczy i węglowodanów. Na początku drogi z fitnessem warto zaopatrzyć się w przekąski wysokobiałkowe, które dzięki niewielkiej i wygodniej formie mogą dostarczyć dużą dawkę protein w kilku gryzach. Dobrym wyborem jest również białko z kreatyną - Mega Protein - polecane zwłaszcza dla osób, którym zależy na rozbudowie mięśni.

Budowanie masy powinno być przyjemnym procesem, aby nie zniechęcić się już na starcie. Zbilansowana dieta, wybór ulubionych smaków przekąsek, odżywek czy szejków to spory motywacyjny kop, skutkujący wymarzoną sylwetką. 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda