mobile

Jest umowa na dokończenie ścieżki pieszo-rowerowej z Łostowic do Parku Oruńskiego

Brakujący odcinek ścieżki pieszo-rowerowej o długości 650 metrów, prowadzący od Zbiornika Augustowska w kierunku Parku Oruńskiego, niedługo zostanie uzupełniony. Podpisano umowę na realizację zadania - mieszkańcy będą mogli skorzystać z inwestycji w maju 2021 roku.

inf.prasowa
Jest umowa na dokończenie ścieżki pieszo-rowerowej z Łostowic do Parku Oruńskiego

Przypomnijmy: w ubiegłych latach wybudowano dwa odcinki trasy pieszo-rowerowej wzdłuż Potoku Oruńskiego, od okolic Zbiornika Augustowska do wysokości ogródków działkowych. Te dwa fragmenty zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego. Ostatni odcinek asfaltowej ścieżki, od ogródków działkowych do okolic amfiteatru w Parku Oruńskim sfinansowany zostanie z Budżetu Miasta.

Teraz wyłoniono wykonawcę, który zrealizuje trzeci, brakujący odcinek trasy. Przetarg na realizację obejmował budowę ścieżki pieszo-rowerowej o długości około 650 metrów, budowę oświetlenia LED i montaż ławek. Ponadto, w ramach inwestycji umocnione zostaną skarpy Potoku Oruńskiego. Prace, zgodnie z planem, mają zakończyć się w maju 2021 roku. Wykonawcą prac jest firma z województwa pomorskiego, ASPERGO - Maciej Dziechciński, która otrzyma za wybudowanie odcinka ponad 1 mln złotych.

Koszt pierwszego etapu ścieżki, liczącego około 250 metrów, który powstał w listopadzie 2017 roku w ramach ówczesnej edycji Budżetu Obywatelskiego, wyniósł około 348 tysięcy złotych. Drugi fragment, liczący około 350 metrów, powstał w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego, za ponad 961 tysięcy złotych.

 

 

 

Źródło: UM Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda