mobile
REKLAMA

Katarzyna Bonda opowie o najnowszej książce w gdańskiej bibliotece. Spotkanie 13 maja online

W "Nikt nie musi wiedzieć" Katarzyna Bonda wraca do znanego czytelnikom bohatera - psychologa i profilera Huberta Meyera. Premiera książki odbędzie się 5 maja, a już 13 maja, o godz. 20, autorka udzieli wywiadu Ryszardzie Wojciechowskiej - jako pierwszej dziennikarce w Polsce. Spotkanie online organizuje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku.

Informacja prasowa
Katarzyna Bonda opowie o najnowszej książce w gdańskiej bibliotece. Spotkanie 13 maja online

- Będzie to pierwsze spotkanie promujące najnowszą książkę pisarki „Nikt nie musi wiedzieć” - potwierdza Marcin Dybuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. - Autorka obiecała to naszej bibliotece. Wydawnictwo Muza zaplanowało premierę nowej powieści na 5 maja 2021 roku, a tydzień później odbędzie się rozmowa online.

Katarzyna Bonda jest najpopularniejszą autorką powieści kryminalnych w Polsce. Jej książki sprzedały się w Polsce w nakładzie przekraczającym dwa i pół miliona egzemplarzy. Są wydawane w 15 krajach. Prawa do wydań zagranicznych zakupiły największe wydawnictwa na świecie, m.in. Hodder & Stoughton i Random House. Oprócz serii kryminalnej z Hubertem Meyerem (Sprawa Niny Frank, Tylko martwi nie kłamią, Florystka, Nikt nie musi wiedzieć), tetralogii z profilerką Saszą Załuską (Pochłaniacz, Okularnik, Lampiony i Czerwony Pająk), Bonda jest również autorką powieści kryminalnych inspirowanych prawdziwymi zdarzeniami “Miłość leczy rany” i “Miłość czyni dobrym”. Nie wszyscy wiedzą, że autorka rozpoczynała karierę od pracy dziennikarskiej i ma w dorobku dokumenty kryminalne: “Polskie morderczynie” oraz “Zbrodnia niedoskonała” i “Motyw ukryty” napisane wspólnie z Bogdanem Lachem. 

Gdańszczanie - a dzięki badaniom zespołu naukowców pod kierownictwem dr. Macieja Dębskiego wiemy, że czytają więcej niż reszta Polaków - jej powieści bardzo cenią. Skąd o tym wiemy? W corocznych zestawieniach WiMBP w Gdańsku właśnie książki Katarzyny Bondy znajdują się na górze list najczęściej wypożyczanych pozycji. W 2017 były to trzy części z serii “Cztery żywioły Saszy Załuskiej”: “Okularnik”, “Lampiony” i “Pochłaniacz”. Wydaje się, że autorka również lubi Gdańsk i Trójmiasto - często wysyła na północ swoich bohaterów i umieszcza tu akcję powieści.    

A kto po książki tej autorki jeszcze nie sięgnął i ich nie zna, może przekona się do czytania oglądając emitowany właśnie przez stację TVN, serial “Żywioły Saszy”. W roli głównej występuje Magdalena Boczarska, a scenariusz oparty jest na podstawie trylogii o profilerce.

W “Nikt nie musi wiedzieć“ autorka powróci, po aż 10 latach - do serii z psychologiem śledczym Hubertem Meyerem. Wydawnictwo zapowiada, że będzie to najtrudniejsze śledztwo w całej karierze bohatera.

Spotkanie online poprowadzi znana gdańska dziennikarka Ryszarda Wojciechowska, którą autorka sportretowała w jednej ze swoich książek. Kto wie, w której?

Rozmowę live będzie można oglądać na fanpage’u na Facebooku WiMBP (link do fanpage'a) oraz kanale YouTube WBPGdansk (link do kanału), a także na fanpage'u Katarzyny Bondy.

Fot. Artur Andrzej, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda