mobile
REKLAMA

Kolejne 10 kilometrów trasy S6 z Gdyni do Słupska

Wkrótce będzie mogła ruszyć budowa kolejnego odcinka trasy, który będzie przedłużeniem tzw. „Trasy Kaszubskiej”. Przejazd z Gdyni do Słupska nową trasą szybkiego ruchu ma być nawet dwukrotnie szybszy

Jakub Bielawski
Kolejne 10 kilometrów trasy S6 z Gdyni do Słupska

Wydano zezwolenie na realizację inwestycji drogowej

Według informacji podanych przez Pomorski Urząd Wojewódzki, zostało wydane zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla kolejnego odcinka nowej trasy S6. Znajduje się on na południe od Lęborka i biegnie między Leśnicami (gmina Nowa Wieś Lęborska) a Skórowem (gmina Potęgowo).

Nawet dwukrotnie szybciej do Słupska

Decyzja o wydaniu zezwolenia na realizację inwestycji drogowej oznacza rozpoczęcie budowy kolejnego odcinka trasy S6, który jest brakującym ogniwem nowego połączenia ze Słupskiem. Ten 10 kilometrowy nowy fragment trasy szybkiego pozwoli na skrócenie czasu podróży między Gdynią a Słupskiem nawet dwukrotnie, w stosunku do przejazdu obecną drogą krajową nr 6.

Co więcej, obecnie w zachodniej części województwa pomorskiego trwają prace przy naturalnym "przedłużeniu" trasy S6. Budowa około 45 kilometrów połączenia jest w toku, a pozostaje jeszcze jeden, ostatni odcinek, który oczekuje na decyzję wojewody. Planowany termin zakończenia całego projektu to dwa lata od rozpoczęcia budowy tego brakującego odcinka.

Cały projekt ma na celu poprawę infrastruktury komunikacyjnej i usprawnienie transportu w regionie. Koszt przygotowania tego odcinka drogi szacowany jest na ponad 441 milionów złotych i finansowany jest przez gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Nowa sieć dróg odciąży też Obwodnicę Trójmiasta

W celu dalszego odciążenia Obwodnicy Trójmiasta, w trakcie budowy jest również Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Ta nowa trasa szybkiego ruchu rozpocznie się w węźle Chwaszczyno i poprowadzi na południe Gdańska, obejmując także rozwijające się Żukowo. Jej długość przekroczy 38 kilometrów. Obecnie oba etapy budowy trwają, a prace mają zostać zakończone w 2025 roku.

fot. Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda