mobile

Kolejne zmiany w budowie gdańskiej palmiarni

Do zakończenia budowy pozostało tylko oszklenie konstrukcji. Tymczasem obecny wykonawca zszedł z placu budowy, a co za tym idzie termin oddania palmiarni do użytku przedłuży się o kolejne miesiące.

Sylwia Fiutkowska/fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Kolejne zmiany w budowie gdańskiej palmiarni

W trakcie realizacji projektu okazało się, że pierwotna kontrukcja mogłaby się zawalić, dlatego trzeba było wprowadzić zmiany i wzmocnić fundamenty. Obecny wykonawca wykonał stalową konstrukcję, jednak do ukończenia pozostało jeszcze oszklenie obiektu. Tym zadaniem zajmie się już jednak inna firma. W ciągu najbliższych dwóch tygodni zostanie ogłoszony przetarg. Nowy realizator na wykonanie zadania będzie miał osiem miesięcy. Jak wszystko dobrze pójdzie to prace powinny zakończyć się wiosną 2020 roku.

Przypomnijmy, że pierwotnie palmiarnia miała być oddana o użytku pod koniec 2017 roku. Data była kilkakrotnie przekładana. 

Nowa palmiarnia powstała w wyniku uszkodzenia dachu poprzedniego obiektu, który został przebity przez 180-letni daktylowiec. Na czas budowy drzewo zostało owinięte specjalną folią i jest pod opieką botanika. 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda