mobile
REKLAMA

Kolejni zatrzymani nietrzeźwi kierowcy i zabrane prawo jazdy za przekraczanie prędkości

Kolejny kierowca zatrzymany przez nowodworskich policjantów stracił prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Nie zabrakło również nietrzeźwych kierujących.

informacja prasowa
Kolejni zatrzymani nietrzeźwi kierowcy i zabrane prawo jazdy za przekraczanie prędkości

Ostatnich kilka dni pokazuje niestety, że pomimo wielu apeli i komunikatów nawołujących do przestrzegania przepisów w ruchu drogowym, w dalszym ciągu zdarzają się przypadki rażącego ich naruszania oraz jazdy na tzw. podwójnym gazie. Policjanci drogówki pełniąc służbę na drogach powiatu nowodworskiego, w miejscowości Kąty Rybackie zatrzymali do kontroli drogowej, 18-letniego mieszkańca tej miejscowości.

Mężczyzna nie dostosował prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia. Jechał w terenie zabudowanym 122 km/h i stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Mężczyzna oprócz utraty uprawnień za popełnione wykroczenie, został ukarany również mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i otrzymał 15 pkt karnych. 4 grudnia funkcjonariusze nowodworskiej drogówki w miejscowości Orłowo zauważyli kierującego rowerem, który nie potrafił utrzymać równowagi.

Mundurowi sprawdzili 63-latka na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych. Kolejną kontrolę nowodworska drogówka przeprowadziła w Sztutowie. Po zatrzymaniu do kontroli kierującego volkswagenem okazało się, że jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 54-latek miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie i w takim stanie kierował autem. Kierowca stracił prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Apelujemy! Nietrzeźwi użytkownicy dróg: kierujący pojazdami, a także rowerzyści i piesi, to realne zagrożenie w ruchu drogowym. Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu, stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce Policji. Apelujemy również do wszystkich mieszkańców powiatu nowodworskiego. Widzisz osobę nietrzeźwą, wsiadającą za kierownicę samochodu? Zareaguj! Swoim działaniem możesz uratować jego życie lub zdrowie, tym samym zapobiec tragedii.

fot. policja pomorska

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda