mobile

Kolejny etap prac na Stogach, zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowej 9 i zastępczej linii autobusowej T8

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac przy przebudowie linii tramwajowej na odcinku Przeróbka - Stogi Plaża, od niedzieli, 24 maja do odwołania, obowiązywać będą zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowej 9 i linii autobusowej T8.

inf. prasowa
Kolejny etap prac na Stogach, zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowej 9 i zastępczej linii  autobusowej T8
  • Linia 9

- tramwaje ze Strzyżynie dojadą do Stogów. W kursach ze Strzyży przystankiem końcowym będzie „Sucharskiego” 02 [2121], natomiast w kursach do Strzyży początkowym będzie przystanek „Sucharskiego”01 [2122].

 

  • Linia T8

- zwiększona zostanie częstotliwość funkcjonowania autobusowej linii zastępczej T8 (Stogi Plaża – Przeróbka): w dni powszednie do co ok.5 minut w godzinach szczytu, co ok. 10 minut poza szczytem i do co ok. 15 minut w godzinach wieczornych. W soboty, niedziele i święta linia będzie funkcjonować w ciągu dnia z częstotliwością co 7-10minut, natomiast wcześnie rano oraz wieczorem co ok. 15 minut.

 

BILET JEDNOPRZEJAZDOWY

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Gdańska w sprawie ustalenia zasad taryfowych, w przypadku wprowadzenia zastępczej komunikacji, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii. Zasada ta dotyczy wszystkich przypadków, gdy organizowana jest komunikacja zastępcza lub występuje awaria pojazdu. Na przykład, pasażer, który skasował bilet na jeden przejazd w tramwaju linii 9, może kontynuować podróż na tym samym bilecie autobusem linii T8 do pętli Stogi Plaża.

Więcej o tej inwestycji przeczytaj tu.

 

 

 

 

Źródło: UM Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda