mobile

Kompleksowy remont molo w Brzeźnie

Molo w Brzeźnie przejdzie kompleksowy remont. W ramach inwestycji planowana jest modernizacja konstrukcji, wymiana pokładu oraz remont balustrad. Prace zostały zaplanowane na wiosnę 2025 roku, a cała modernizacja powinna zakończyć się przed sezonem letnim

mat.pras.
Kompleksowy remont molo w Brzeźnie

Gdański Ośrodek Sportu przygotowuje się do przeprowadzenia kompleksowego remontu molo w Brzeźnie, mającego na celu poprawę jego funkcjonalności oraz zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa dla mieszkańców i turystów. Przetarg na wyłonienie wykonawcy zostanie ogłoszony na początku lutego 2025 roku.

Zakres remontu obejmuje szereg działań, mających na celu poprawę stanu technicznego obiektu. Modernizacji ulegnie konstrukcja nośna molo, w tym oczyszczenie i zabezpieczenie stalowych pali oraz wzmocnienie ram nośnych. Pokład molo zostanie wymieniony na deski modrzewiowe o podwyższonej trwałości, co poprawi zarówno komfort użytkowania, jak i estetykę całego obiektu. Istniejące balustrady zostaną zabezpieczone przed korozją, a ich wygląd zostanie zachowany w dotychczasowej kolorystyce. Istotnym elementem będzie także wymiana przestarzałej instalacji elektrycznej, prace konserwacyjne oraz wymiana lampy nawigacyjnej na głowicy molo.

Całość prac zostanie przeprowadzona z naciskiem na zachowanie historycznego charakteru molo.

Zgodnie z harmonogramem prace remontowe powinny rozpocząć się w marcu, a ich zakończenie planowane jest przed rozpoczęciem sezonu letniego. W tym czasie molo będzie całkowicie zamknięte dla odwiedzających.

 
fot. Piotr Wittman

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda