mobile
REKLAMA

Koniec prac na budowie ronda u zbiegu ul. Kartuskiej i Nowatorów

Zakończyły się roboty drogowe na skrzyżowaniu ul. Nowatorów i Kartuskiej. We wtorek, 6 grudnia na rozbudowanym odcinku ul. Kartuskiej od ul. Otomińskiej do ul. Nowatorów zostanie wprowadzona docelowa organizacja ruchu.

informacja prasowa
Koniec prac na budowie ronda u zbiegu ul. Kartuskiej i Nowatorów

We wtorek, po porannym szczycie komunikacyjnym, planowane jest  otwarcie dla ruchu samochodowego i pieszego całego wybudowanego odcinka ul. Kartuskiej  od ul. Otomińskiej do  ul. Nowatorów.

Od 6 grudnia auta będą mogły jeździć już w pełnym przekroju jezdni. Udostępniony zostanie również ruch po chodnikach i drodze rowerowej.

Skrzyżowanie ul. Nowatorów i ul. Kartuskiej stało się rondem. Kierowcy zyskali dodatkowe pasy ruchu, co znacznie upłynni ruch w tej części miasta. Ponadto przebudowano również odcinek ul. Nowatorów do wysokości ul. Fabrycznej. 

Oprócz samego skrzyżowania w zakresie zadania znalazła się przebudowa  chodników,  ścieżki rowerowej wraz z przebudową infrastruktury podziemnej. Koszt prac wyniósł niecałe 13 mln zł. Wykonawcą było konsorcjum firm, którego liderem była spółka Kruszywo.

fot. media.gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda