Lechia Gdańsk bez awansu

W drugiej rundzie eliminacji do Ligi Europy Lechia Gdańsk przegrała po dogrywce z Broendby IF 4:1 i nie awansowała do trzeciej rundy.

Sylwia Fiutkowska/fot. pixabay

Mecz dla Lechii rozpoczął się niekorzystnie. Już w 15. minucie pierwszą bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Paulus Arajuuri. Lechia na wyrównanie miała okazję w 24. minucie jednak Flavio Paixao znajdował się na pozycji spalonej i akcję przerwano. Chwilę później dwie okazje na zdobycie gola miał Lukas Haraslin, jednak jego pierwszy strzał został zablokowany przez defensorów, a drugi obronił bramkarz. Swojej sznasy nie wykorzystał też napastnik rywali - Simon Hedlund. Piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę i wróciła z powrotem na boisko, jednak nikt z piłkarzy Broendby IF nie zamienił jej na bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się niewykorzystanym przez gdański klub rzutem wolnym.

Drugą połowę Biało-Zieloni zaczęli od dwóch niewykorzystanych okazji. Strzał Paixao został zablokowany, natomiast Patryk Lipski trafił obok słupka. W 53. minucie Lechia straciła druga bramkę, którą po dośrodkowaniu zdobył Kamil Wilczek. Gdańszczanie odpowiedzieli dopiero w 67. minucie po dośrodkowaniu Sławomira Peszki, bramkarza rywali pokonał kapitan Paixao. Kilka minut później pod bramką rywali panowało zamieszanie, jednak niebezpieczna sytuację zażegnał bramkarz. Po regulaminowym czasie gry było 2:1 dla gospodarzy i po zsumowaniu wyniku z pierwszego spotkania, które w takim samym stosunku wygrała Lechia był remis. Piłkarzy czekała dogrywka.

W dogrywce gospodarze zdominowali Lechię już na początku. Zaledwie cztery minuty po jej rozpoczęciu do bramki trafił Jesper Lindstrom. Chwilę później kolejną okazję mieli rywale, jednak świetnie interweniował Kuciak. Po wznowieniu gry dobrą okazję miał Artur Sobiech, lecz poślizgnął się i nieczysto trafił w piłkę. Kolejny atatk rywali ponownie obronił Kuciak. W następnej akcji strzał Sławomira Peszki został obroniony. W 118. minucie wynik spotkania zamknął ponownie Lindstrom. Lechia uległa gospodarzom 1:4.

Brøndby IF - Lechia Gdańsk 4:1 (1:0)

Brøndby IF: Marvin Schwäbe – Kevin Mensah (119. Jens Gammelby), Paulus Arajuuri, Hjörtur Hermannsson, Anthony Jung – Dominik Kaiser, Josip Radošević, Lasse Vigen Christensen (78. Tobias Børkeeiet) – Simon Hedlund (90. Jesper Lindstrom), Kamil Wilczek (K), Simon Tibbling (70. Mikael Uhre)

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović - Daniel Łukasik (57. Maciej Gajos), Patryk Lipski, Tomasz Makowski - Lukas Haraslin (97. Rafał Wolski), Flavio Paixao (K) (97. Artur Sobiech), Zarko Udovicić (57. Sławomir Peszko)