mobile
REKLAMA

Lipiec w Bibliotece Sopockiej

Koncert z przebojami muzyki klasycznej, konwersacje po angielsku, spotkanie autorskie i spacer – to niektóre propozycje Biblioteki Sopockiej na lipiec.

Informacja prasowa
Lipiec w Bibliotece Sopockiej

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki, gdzie w środę, 13 lipcao godzinie 18.30 odbędzie się koncert duetu Duo del Gesú pt„Przeboje Muzyki Klasycznej & Dedykacje Kompozytorów Pomorza”.

Zespół założony został w 2010 przez Arnauda Kamińskiego oraz Krzysztofa Komendarka. Francuski skrzypek i polski altowiolista, którzy poznali się w trakcie studiów na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, szybko pozostawili swój ślad na międzynarodowej scenie muzycznej. Artyści są laureatami licznych nagród, w tym „Young Musician International Competition Città di Barletta”, stypendiów, a w swoim dorobku mają liczne koncerty oraz udział w międzynarodowych festiwalach. W programie koncertu znajdą się między innymi utwory Ludwiga van Beethovena, Franza Schuberta, Johannesa Brahmsa, Tadeusza Dixy, Anny Rocławskiej-Musiałczyk, Kamila Cieślika i innych wybitnych postaci świata muzyki. Koncert dofinansowany ze środków Województwa Pomorskiego.

Angielski Klub Językowy Small Talk – rozmowy o książkach i nie tylko
Small Talk to szansa na rozmowę o literaturze, kulturze i wszystkim tym, co pomiędzy, a przede wszystkim możliwość podszlifowania swoich umiejętności językowych. Spotkania odbędą się 13 i 27 lipca o godz. 17.00. Spotkanie będzie okazją, by w miłej i niezobowiązującej atmosferze poćwiczyć angielskie słówka i umiejętność konwersacji. Spotkania mają charakter otwarty – zachęcamy do przyjścia każdego chętnego. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Przejęzyczeni. Klasyka: Reaktywacja” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spotkanie autorskie z Jerzym Niemczukiem – 15 lipca, godzina 17.00
Rozmowa z Jerzym Niemczukiem będzie dotyczyła książki „Królowa nieszczęścia”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Tytuł. Mazurskie krajobrazy służą jako tło dla wydarzeń książki, której nie da się zakwalifikować jako typowego kryminału. Jest to raczej wnikliwa analiza polskiej prowincji, mentalności, a także tego, jak rzeczywiście wygląda życie z dala od wielkiego miasta. Bohater, Kamil, dzięki kamerze zamontowanej w czapce, zabiera czytelnika w podróż po krainie lasów, jezior, ale też miasteczka Mroki, które nie wpisuje się w wyidealizowany obraz sielskiego życia. Wątek wyboru burmistrza pokazuje, że walka o władzę wiąże się z uniwersalnymi problemami, niezależnymi od skali, w której się toczą. Jerzy Niemczuk to pisarz i scenarzysta, związany chociażby z takimi hitami, jak „Złotopolscy” czy „Rodzina zastępcza”. Jest też jednym z twórców i głównych scenarzystów serialu „Ranczo”, pozostającym jednym z największych hitów telewizyjnych ostatnich dekad. Publikował między innymi na łamach „Kultury” oraz „Nowego wyrazu”. W 1995 otrzymał Nagrodę Literacką imienia Kornela Makuszyńskiego dla najlepszej książki dla dzieci za książkę „Przygody Zuzanki”. 

Spacer z Włóczykijem dla całych rodzin – 16 lipca, godzina 12.00
Do Doliny Muminków wróciło lato, a wraz z nim Włóczykij. Korzystając z jego obecności, Biblioteka Sopocka zaprasza dużych i małych wędrowców na wspólny spacer po lesie. Podczas wędrówki poznamy bliżej las, poszukamy zwierzęcych tropów i porozmawiamy z Małą Mi. Obyśmy tylko nie spotkali Buki... Zbiórka przy filii Kamionka.

Duo del Gesu. Fot. materiały prasowe Biblioteki Sopockiej

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda