mobile

Lipiec w Muzeum Miasta Gdyni

W lipcu Muzeum Miasta Gdyni wychodzi na zewnątrz budynku, aby w nieszablonowy sposób pokazać w detalach piękno oraz historię miasta z morza i marzeń. Jeśli jednak ktoś woli schronić się przed upałem w środku obiektu, tam również znajdzie niezwykłe opowieści i wystawy.

inf. prasowa
Lipiec w Muzeum Miasta Gdyni

Lato i wakacje to idealna pora, aby nadrobić zaległości kulturalne związane z zamknięciem muzeów. Muzeum Miasta Gdyni zaprasza do podziwiania wystaw czasowych „Gdynia - Tel Awiw. Odsłona Gdyńska", „Dawno temu nad Bałtykiem. Gdynia lat 20. XX Wieku w obiektywie Romana Morawskiego" oraz wystawy stałej „Gdynia - dzieło otwarte".
 
Natomiast od 03 lipca w Galerii Handlowej Klif będzie można podziwiać plenerową ekspozycje muzeum pod tytułem  „Moda i Uroda", na której zaprezentowane będą niepublikowane wcześniej fotografie przybliżające barwne, pionierskie czasy międzywojennych usług kosmetycznych, odzieżowych oraz wszystko to, co jest związane ze sznytem lat 20. i 30. XX wieku.

Wystawa „Moda i Uroda" w Galerii Klif od 3 lipca! Fot. mat. prasowe

W każdy lipcowy wtorek o godzinie 18:00 Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni zaprasza z kolei na cykl spacerów online poświęconych gdyńskim obiektom: rzeźbom w  architektonicznych detalach. Cyfrowe spacery gdyńskiego muzeum inspirują do zgłębienie historii miasta oraz rodzinnych wypraw w nieznane.
 
Wirtualne działania Muzeum Miasta Gdyni to nie tylko obraz, ale również dźwięk. W każdy lipcowy piątek instytucja prezentuje w formie muzealnego audiobooka fragmenty wspomnień gdynianki Heleny Urbaniak „Iskierki w mroku".

 

Więcej informacji o wystawach i wydarzeniach znajduje się na stronie Muzeum Miasta Gdyni, na Instagramie i na Facebooku.

 

 

 

 

Źródło: UM Gdynia

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda