mobile
REKLAMA

Masz problemy z pracodawcą? Tutaj możesz je zgłosić

Współczesny rynek pracy, choć pełen możliwości, nie jest wolny od sytuacji, w których pracownicy stają w obliczu nieuczciwego traktowania, mobbingu czy nękania ze strony swoich przełożonych. W takich przypadkach ważne jest, aby wiedzieć, jakie kroki podjąć, żeby bronić swoich praw i skutecznie zgłosić nieprawidłowości

oprac. Patrycja Biernat
Masz problemy z pracodawcą? Tutaj możesz je zgłosić

Dla mieszkańców Gdańska istnieje kilka instytucji i ośrodków, które mogą służyć pomocą w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości zachodzących w miejscu pracy.

1. Okręgowy Inspektorat Pracy (OIP):

Państwowa Inspekcja Pracy to organ, który zajmuje się kontrolą przestrzegania prawa pracy przez pracodawców. Jeśli uważasz, że Twój pracodawca narusza przepisy dotyczące umów o pracę, czasu pracy czy warunków bezpieczeństwa, możesz zgłosić sprawę PIP. W Gdańsku znajduje się delegatura PIP, gdzie specjaliści są gotowi przyjąć Twoje zgłoszenie i podjąć odpowiednie kroki.

Adres delegatury PIP w Gdańsku: Okręgowy Inspektorat Pracy, ul. Okopowa 7, 80-819 Gdańsk. Kontakt. tel.: (58) 520 18 22 lub 23. fax: (58) 340 09 26. e-mail: kancelaria@gdansk.pip.gov.pl. Strona www: https://gdansk.pip.gov.pl/

2. Rzecznik Praw Obywatelskich:

Rzecznik Praw Obywatelskich (RPO) zajmuje się ochroną praw obywatelskich, w tym także praw pracowników. Jeśli uważasz, że Twoje prawa zostały naruszone przez pracodawcę, możesz skontaktować się z Rzecznikiem Praw Obywatelskich i złożyć skargę. Obecnie RPO jest dr hab. Marcin Wiącek.

W Gdańsku biuro Pełnomocnika Terenowego RPO znajduje się na ul. Chmielnej 54/57, 80-748 Gdańsk. Numer telefonu to (22) 20 98 550, adres e-mail: gdansk@brpo.gov.pl

Przyjęcia interesantów:

  • we wtorek i czwartek w godzinach 9.00 - 15.00
  • w środę w godzinach 10.00 - 16.00

3. Poradnie Prawne:

W Gdańsku działa wiele poradni prawnych, które specjalizują się w prawie pracy. Znajdują się tam doświadczeni prawnicy, którzy mogą udzielić porady i pomóc w podjęciu dalszych kroków prawnych. Takie porady organizuje również OIP:

  • telefonicznie

Bezpłatne numery telefonów, na które można dzwonić to: dla osób dzwoniących z numerów stacjonarnych 801 002 414, a dla osób dzwoniących z telefonów komórkowych - 459 595 414. Dzwonić można w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godzinach od 9:00 do 15:00, oraz w środę w godzinach od 9:00 do 13:00.

  • osobiście

W siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku w poniedziałek, wtorek i piątek w godzinach 9:00 - 15:00, w środę w godzinach 9:00 - 14:00 oraz w czwartek w godzinach 9:00 - 18:00, adres:  ul. Okopowa 7, IV piętro, pok. "Porady prawne", a także w oddziale w Gdyni we wtorek w godzinach 8:00 - 15:00, adres: ul. Witomińska 19, pok. nr 2.9.

  • elektronicznie

Pod adresem e-mail: kancelaria@gdansk.pip.gov.pl 

fot.pixabay

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda