mobile
REKLAMA

Międzynarodowy festiwal Mundus Cantat od 21 maja w Sopocie

18. edycja Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Mundus Cantat Sopot 2022 odbędzie się w dniach 21-29 maja. Do Sopotu przyjedzie 13 zespołów z całego świata, m.in. z Angoli, Filipin, Łotwy. Uczestników oceni profesjonalne, międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Marcina Tomczaka z Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Informacja prasowa
Międzynarodowy festiwal Mundus Cantat od 21 maja w Sopocie

W ramach festiwalu odbędą się również koncerty towarzyszące w sopockich kościołach, Muszli Koncertowej oraz w Domu Pomocy Społecznej w Sopocie. W programie festiwalu są również dwa barwne i widowiskowe wydarzenia. Po raz pierwszy organizatorzy festiwalu zaproszą słuchaczy na Chóralny Spacerownik „Śladami Wielkich Sopocian” (21 maja), który będzie połączeniem spaceru historycznego po Sopocie z krótkimi koncertami w wyjątkowych miejscach, takich jak willa Jünckego, Teatr Atelier czy odtworzona z okazji 120-lecia Sopotu Altana Kollatha. Muzycznemu spacerowi będą towarzyszyć historie o znanych sopocianach, które opowie Olga Krzyżyńska, malarka, graficzka, dziennikarka, gedanistka. Po dwóch latach do Sopotu wraca również Parada Chórów (27 maja) – multikulturowa, rozśpiewana i kolorowa parada która przejdzie „Monciakiem” i zakończy się Ceremonią Otwarcia i koncertem w muszli koncertowej. 

Na Koncercie Finałowym 28 maja 2022 w auli Wydziału Ekonomicznego UG, wystąpi chór ASBeek ze Szkoły Muzycznej w Płocku, laureat Sopockiej Mewy na ubiegłorocznym festiwalu. Ponadto zaprezentują się również laureaci tegorocznej odsłony festiwalu.

W trakcie trwania festiwalu wielokrotnie zabrzmi utwór: „Modlitwa za Ukrainę” autorstwa Mykoli Lisenko, który dedykowany będzie walczącym o swój kraj Ukraińcom oraz tym wszystkim, którzy włączyli się w pomoc potrzebujących w ostatnim czasie.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Szczegółowy harmonogram festiwalu znaleźć można na stronie Mundus Cantat oraz na festiwalowym FB.

 

Fot. materiały prasowe Mundus Cantat

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda