mobile

Mikołajkowy tramwaj. Zrób prezent – podziel się sobą!

Profilaktyczne badania, rejestracja potencjalnych dawców szpiku, oświadczenia woli w sprawie oddania organów do transplantacji oraz nauka udzielania pierwszej pomocy. 6 grudnia, już po raz szósty, w ramach akcji „Zrób prezent – podziel się sobą”, na gdańskie tory wyjedzie specjalny mikołajkowy tramwaj.

Redakcja
TAGI
Mikołajkowy tramwaj. Zrób prezent – podziel się sobą!

Podczas przejazdów, będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Wiele osób wciąż czeka na przeszczep i szuka bliźniaka genetycznego, a każda nowa osoba zarejestrowana w bazie dawców zwiększa ich szanse. Wolontariusze będą także rozdawać pasażerom oświadczenia woli w sprawie dawstwa po śmierci organów do transplantacji. Ratownicy medyczni będą pokazywać jak udzielać pierwszej pomocy i umożliwią ochotnikom przeprowadzenie treningowej resuscytacji na specjalnym fantomie. Do dyspozycji pasażerów tramwaju będą także studenci medycyny, którzy przeprowadzać będą badania poziomu cukru we krwi i ciśnienia tętniczego oraz doradzą w razie nieprawidłowości. Nie zabraknie też mikołajkowych atrakcji: słodyczy i upominków.

Mikołajkowy tramwaj „Zrób prezent – podziel się sobą” jeździł będzie na trasie Strzyża – Siedlce w godz. 15.05 – 19.30. Widoczny będzie już z daleka, zostanie bowiem specjalnie oświetlony. Przejazdy mikołajkowym tramwajem są bezpłatne. Rozkład jazdy

Warto wsiąść do naszej mikołajkowej Pesy, zaangażować się akcję niesienia pomocy potrzebującym i poczuć świąteczną atmosferę.

Organizatorami akcji są: Fundacja z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką, Fundacja imienia Bartka Kruczkowskiego Organiści, Stowarzyszenie Na Rzecz Ratownictwa „Adiutare”, Koło Pediatrii przy Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii GUMed oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

Spółka GAiT angażuje się w akcje prospołeczne angażujące pasażerów i skupione na pomocy najbardziej potrzebującym. I tak, m.in. w ramach odpowiedzi Miasta Gdańska na narastający od kilku lat problem społeczny, jakim stały się zadłużenia mieszkańców, zabytkowy tramwaj GAiT 18 listopada już po raz kolejny wziął udział w akcji “Weź bilet i skasuj długi”. W tramwaju dyżurowali specjaliści, którzy podpowiadali m.in. jak wyjść z pętli kredytowej, rozłożyć spłatę czy prawidłowo zaplanować domowy budżet. GAiT co roku włącza się także w akcję „Autobus SOS” dedykowaną pomocy osobom w kryzysie bezdomności w czasie, gdy ci najbardziej tego potrzebują. Przypomnijmy, „Autobus SOS” kursowanie rozpoczął 11 listopada i służył będzie pomocą codziennie do końca marca 2020 roku.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda