mobile
REKLAMA

Mindfulness na bulwarze nadmorskim w Gdyni: relaksująca sesja uważności na świeżym powietrzu

Ostatnio praktyka mindfulness, czyli sztuka uważności, zdobywa coraz większą popularność. To nie tylko kameralne zajęcia dla miłośników medytacji, ale również techniki, które pomagają w codziennym życiu, zwłaszcza w osiąganiu równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Tendencja ta wyraziła się w organizacji wydarzeń takich jak to, które odbyło się w sobotnie przedpołudnie na bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Sesja mindfulness pod gołym niebem zgromadziła ponad sto uczestników, a udział w niej był darmowy.

Amelia Włodarczyk
TAGI
Mindfulness na bulwarze nadmorskim w Gdyni: relaksująca sesja uważności na świeżym powietrzu

Pod niebem bezchmurnym, przy delikatnym wietrze, ciepłych promieniach wrześniowego słońca oraz szumie fal morskich, ponad sto osób rozłożyło swoje maty do ćwiczeń na trawie. To właśnie tam, na trawniku przy restauracji Barracuda, odbyła się sesja mindfulness ogłoszona jako największa na Pomorzu. W rzeczywistości, nietypowe zajęcia przyciągnęły znaczną liczbę uczestników, przede wszystkim kobiet, choć mężczyźni również licznie wzięli w nich udział. Niektórzy praktykowali mindfulness od dawna, dla innych było to pierwsze spotkanie z tą praktyką.

Jedna z uczestniczek, Karolina z Gdańska, podzieliła się swoim doświadczeniem, mówiąc: "Przyjechałam z koleżanką, ona jest po kursie mindfulness i bardzo sobie to chwali. Zajęcia dużo jej dały, wyciszyła się, zdaje mi się, że znalazła większą równowagę w życiu. Namówiła mnie, abym dzisiaj przyszła, i jest naprawdę fajnie i miło. Przede wszystkim to niezobowiązujące, można zobaczyć, o co chodzi, czy tobie to odpowiada, bez wydawania pieniędzy na cały kurs."

Mindfulness, znany również jako trening uważności, jest jedną z najbardziej relaksujących technik medytacyjnych. To jednak nie tylko medytacja, to styl życia, który kontrastuje z ciągłym pędem życia, presją ze wszystkich stron i przeciążeniem informacjami, które dotyka wielu ludzi.

Medytacja mindfulness polega przede wszystkim na praktykowaniu umiejętności bycia obecnym w danej chwili, bez rozmyślania o przeszłości czy martwienia się przyszłością. Praktyka ta ma pomóc nam bywać w pełni obecnymi w danej chwili i doświadczać rzeczy, które nas otaczają za pomocą wszystkich pięciu zmysłów. Obejmuje również obserwowanie swoich myśli i uczuć bez wydawania ocen.

Mindfulness jest również narzędziem wspierającym osoby przedsiębiorcze w radzeniu sobie z wyzwaniami współczesnego świata biznesu. Liczne badania potwierdzają, że regularna praktyka mindfulness może przynieść wiele korzyści, takich jak zwiększenie wydajności, kreatywności, odporności na stres i ogólnego samopoczucia.

Jednym z kluczowych celów wydarzenia było także zwrócenie uwagi na problem wypalenia zawodowego, który dotyka wielu osób pracujących w intensywnym tempie. Mindfulness jest skuteczną metodą rozładowywania stresu, która pomaga osiągnąć równowagę między pracą a życiem prywatnym.

Sesja mindfulness na bulwarze Nadmorskim w Gdyni była wyjątkową okazją dla uczestników, by na chwilę oderwać się od codziennych spraw i skupić na chwili obecnej, czerpiąc z tego spokój i równowagę.

fot. trójmiasto.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda