mobile

Monopoly Gdynia coraz bliżej

Rzuty kośćmi, ruch wokół planszy, nabywanie nieruchomości, budowanie domów i hoteli – to charakterystyczne elementy znanej na całym świecie gry planszowej Monopoly. Już wiosną wszystkie te zagrania będziemy mogli wykonać w specjalnej, gdyńskiej edycji gry. Do współtworzenia gry wydawca zaprosił również mieszkańców i sympatyków miasta, którzy wybierali między innymi lokalizację na najdroższe pole na planszy, czy treść jednej z kart „Szansa”.

Redakcja/ Informacja prasowa
Monopoly Gdynia coraz bliżej

W 2008 roku Gdynia jako jedyne miasto w Polsce znalazła się na planszy Monopoly Świat. Jednak już w przyszłym roku będzie mogła pochwalić się własną edycją gry. Za jej przygotowanie odpowiedzialni są firma Winning Moves, Gdynia oraz… mieszkańcy i sympatycy miasta. Ci ostatni regularnie zapraszani są do udziału w różnego rodzaju aktywnościach i konkursach.
 
Do tej pory, w trzech takich plebiscytach wybrano najdroższe pole na planszy, treść jednej z kart „Szansa” oraz gdyńską szkołę, która również będzie miała swoje pole na planszy.
 
Rozstrzygnięcia w ostatnim z konkursów poznaliśmy w ubiegłym tygodniu. Gdyńskie szkoły miały za zadanie nakręcić krótki film przedstawiający ich reakcję na fakt, że Pan Monopoly wybrał właśnie Gdynię na lokalizację kolejnej edycji miejskiej gry Monopoly.
 
Spośród zgłoszeń do ścisłego finału wybrane zostały trzy placówki: II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 oraz IX Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 
Ostatecznie jury konkursowe zadecydowało, że własne pole na planszy Monopoly Gdynia uzyska IX Liceum Ogólnokształcące w Gdyni. Pozostałym finalistom przyznano nagrody pocieszenia, w postaci kart „Szansa” z własną treścią.

We wcześniejszych konkursach gdynianie zadecydowali, że najdroższym polem na planszy będzie Klif w Orłowie. Z tym rejonem miasta związana będzie również jedna z kart „Szansa”. Wyłoniono ją w plebiscycie na najciekawszą treść tej karty. Zwyciężczyni, pani Ewa, zaproponowała: „Niedaleko Klifu Orłowskiego, podczas rodzinnego budowania zamku z piasku znajdujesz bursztyn z inkluzją. Otrzymujesz za niego z banku 300 zł.”.
 
Obecnie trwają pracę nad kompozycją graficzną, w tym nad projektem okładki pudełka oraz planszy. Znana jest już także większość miejsc, które pojawią się na planszy. Wśród nich znajdą się na pewno ul. Świętojańska i Centrum Nauki EXPERYMENT.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda