mobile
REKLAMA

Nadchodzi trudny okres dla osób w kryzysie bezdomności

Nadchodzi wyjątkowo trudny czas dla osób bezdomnych. Gdzie na terenie Trójmiasta mogą szukać pomocy podczas mroźnych, zimowych dni?

Patrycja Biernat
Nadchodzi trudny okres dla osób w kryzysie bezdomności

W roku 2021 na terenie Trójmiasta przebywało około 1300 osób bezdomnych, z czego najwięcej, bo aż około 900 osób, znajdowało się w Gdańsku, a 292 w Gdyni. Teraz, dwa lata później, można przypuszczać, że liczba ta zwiększyła się ze względu na inflację i rosnące koszty życia. Tylko część z tych osób szuka pomocy w noclegowniach, ale zbliżająca się wielkimi krokami zima może znacząco utrudnić czy nawet uniemożliwić przebywanie na ulicy czy schronienie się w pustostanach. Gdzie zatem osoby w kryzysie bezdomności mogą zasięgnąć pomocy?

Gdynia

W okresie zimowym w Gdyni służby ze wzmożoną częstotliwością monitorują miejsca, w których mogą znajdować się osoby potencjalnie potrzebujące pomocy. Natomiast zgłaszać się samodzielnie można do Centrum Reintegracji i Interwencji Mieszkaniowej MOPS Gdynia, które może zorganizować schronienie i zaoferować posiłek. Centrum znajduje się na ulicy Działowskiego 11 i jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45-15.45. Numer telefonu do centrum to 55 662 00 11, adres e-mail: bezdomnosc@mopsgdynia.pl.

Gdańsk

W Gdańsku można kierować się do Wydziału Reintegracji Osób w Bezdomności MOPR, który znajduje się na ulicy Piekarniczej 16. Ośrodek w poniedziałki, wtorki i czwartki działa w godzinach 7.30-15.30, w środy w godzinach 8.00-17.00, a w piątki 7.30-14.30. Telefon kontaktowy to 58 522 38 20.

Sopot

W Sopocie pomocą zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej na ulicy Kolejowej 14, który może pokierować do schroniska bądź noclegowni. Ośrodek działa od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30. Jeśli temperatura spada poniżej -5 stopni Celsjusza można też udać się do Zimowego Punktu Interwencyjnego – Caritas Archidiecezji Gdańskiej Sopot, al. Niepodległości 778, czynnego w godz. 20.00 – 7.00.

Pamiętaj!

Jeśli widzisz osobę, która może potrzebować pomocy, zareaguj. Wystarczy, że zadzwonisz na numer Miejskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego - 112, lub na Straż Miejską - 986.

fot. pixabay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda