mobile
REKLAMA

Nadciąga spektakularne otwarcie Kunsztu Wodnego. Czym nas zaskoczy Instytut Kultury Miejskiej?

Instytut Kultury Miejskiej przenosi się do nowej siedziby przy Targu Rakowym 11 w Gdańsku. Z tej okazji organizuje bezpłatne, trzydniowe wydarzenia, które odbędą się w dniach 22-24 września. W programie znajdą się m.in. widowisko choreograficzne, pokaz świetlno-dźwiękowy, spacery, debaty, filmy, warsztaty i koncerty

Jakub Bielawski
Nadciąga spektakularne otwarcie Kunsztu Wodnego. Czym nas zaskoczy Instytut Kultury Miejskiej?

Otwarcie z przytupem

W piątek, 22 września o godz. 20.00 odbędzie się artystyczne widowisko choreograficzne w reżyserii Kasi Wolińskiej, z udziałem 17 trójmiejskich tancerzy i tancerek oraz muzycznych gości. Spektakl będzie miał miejsce na dziedzińcu nowej siedziby IKM i będzie połączony z pokazem świetlno-dźwiękowym na fasadzie i wnętrzach budynku Kunsztu Wodnego.Pokaz przygotowali IP Group i Ania Haudek, którzy ożywią budynek i odkryją jego możliwości.

- Zaprosimy publiczność do doświadczania tańca w różnoraki sposób. Od klasycznej, scenicznej i frontalnej choreografii w audytorium, przez interwencje choreograficzne i performatywne w foyer, jak i sytuacje studyjne do oglądania ze wszystkich stron na sali warsztatowej – opowiada Kasia Wolińska, która odpowiada za choreografię widowiska.

W spektaklu tanecznym zobaczymy różnorodność form i technik, które wyrażają osobisty styl i wizję choreografki oraz pokazują umiejętności zaproszonych artystów z lokalnej sceny. Na scenie zobaczymy choreografię opartą na matematyce, tańcu klasycznym i release, improwizację grupową z partyturą i footworkiem, pracę na podłodze z partnerowaniem, a także choreografię z tkaniną i formą. Nie zabraknie również nawiązań do klasycznego tańca japońskiego. Na zakończenie spektaklu DJ-ka Femdelic zaprosi publiczność do wspólnego tańca na parkiecie w rytmach berlińskich klubów.

Weekend również będzie pełen atrakcji

W sobotę i niedzielę z kolei zaplanowano bogaty program wydarzeń związanych z kulturą miejską. Będą to m.in. tematyczne spacery po okolicy, debaty o przyszłości miasta, pokazy filmowe o urbanistyce i architekturze, rodzinne warsztaty plastyczne i muzyczne oraz koncerty zespołów grających muzykę inspirowaną miastem.

Uczestnicy będą mogli spróbować wody z różnych zakątków Gdańska, podanej przez Tea Andreoletti i Eero Yli-Vakkuri w Barze Wodnym. Będziecie mogli też zwiedzać instalację dźwiękową Marcina Dymitera „Linie i fale”, obejrzeć film „Genius Loci” i porozmawiać z jego twórcami, a także posłuchać Rozmowy o stanie świata z udziałem znanych pisarzy, dziennikarzy i publicystów. Na koniec soboty czeka na Was koncert Wodecki Twist Sweet ‘90s z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, lecz na niektóre obowiązują zapisy. Szczegółowy program otwarcia nowej siedziby IKM można znaleźć na stronie internetowej Instytutu.

fot.UM Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda