mobile
REKLAMA

Najnowocześniejszy robot operacyjny zostanie zakupiony przez Szpital w Słupsku

Wkrótce Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku będzie mógł skorzystać z trzeciego na Pomorzu, supernowoczesnego robota operacyjnego. To urządzenie medyczne posłuży do wykonywania różnorodnych małoinwazyjnych zabiegów głównie w dziedzinie urologii i ginekologii

Aleksandra Żochowska
Najnowocześniejszy robot operacyjny zostanie zakupiony przez Szpital w Słupsku

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku ma w planach zakup robota operacyjnego. Na Pomorzu będzie to trzeci robot operacyjny tego rodzaju. Obecnie takie roboty ma w swoim asortymencie szpital na Zaspie od 2021 r. i Szpital Morskim im. PCK w Gdyni od 2022 r.

Planowo używany będzie do do przeprowadzania małoinwazyjnych procedur w dziedzinach urologii i ginekologii.

Supernowoczesna metoda operacji

Aktualnie, najbardziej nowoczesną i istotnie małoinwazyjną metodą operacyjną są zabiegi wykonywane przy użyciu robota. Urządzenie to składa się z konsoli chirurgicznej i platformy, na której znajduje się część robocza. Chirurg, przeprowadzając operację, korzysta z konsoli wyposażonej w zaawansowany układ optyczny. Umożliwia oglądanie trójwymiarowego obrazu w wysokiej jakości HD i dużym powiększeniu. W konsoli znajdują się także manetki, dzięki którym chirurg steruje i manipuluje narzędziami wewnętrznie, w ciele pacjenta. Robot jest całkowicie kontrolowany przez operatora i wspierany przez asystę.

Chcemy wyposażyć w tę nowoczesną maszynę kolejny szpital „marszałkowski”. Zwłaszcza, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Korczaka w Słupsku już jakiś czas temu podjął działania związane z przygotowaniem zespołu medycznego do wykorzystywania w procesie leczenia robotów medycznych. Chodzi o zabiegi ratujące życie i zdrowie mieszkańców nie tylko Słupska, ale całego regionu słupskiego, a nawet mieszkańców trafiających do słupskiego szpitala z rejonu pobliskiego województwa zachodniopomorskiego – wyjaśnia marszałek Struk.

Dodatkowo do końca roku szpital planuje zakup i instalację nowego rezonansu magnetycznego.

fot. Szpitale Pomorskie

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda