mobile
REKLAMA

Niebieskie Trampki otrzymają od miasta wsparcie na kolejne lata

Projekt Forum Młodzieży - Niebieskie Trampki powstał z inicjatywy Forum Gdańsk i realizowany jest we współpracy z Fundacją FOSA i miastem. To unikatowy projekt w skali kraju, który polega na wejściu w naturalne środowisko przebywania grup młodzieżowych, wykorzystaniu pracy specjalistów w formie streetworkingu oraz zapewnieniu potrzebującym psychicznego wsparcia, ale także bezpiecznej przestrzeni do nawiązywania relacji i spędzania wolnego czasu. 27 lutego podpisano umowę pomiędzy miastem Gdańsk i Fundacją FOSA na wsparcie finansowe działań do 2026 roku.

mat.pras.
Niebieskie Trampki otrzymają od miasta wsparcie na kolejne lata

Umowa została zawarta na realizację zadań w ramach Gdańskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2024 -2026.

- Dane Światowej Organizacji Zdrowia pokazują, że do 2030 roku depresja będzie jedną z najczęściej wykrywanych chorób na całym świecie. We współpracy z organizacjami pozarządowymi z Radą Miasta i moimi współpracownikami szukamy różnych inicjatyw, które pozwalają zapobiegać poważnym chorobom cywilizacyjnym, a taką właśnie jest depresja – mówiła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska - W ubiegłym roku gdańska Rada Miasta Gdańska przegłosowała kolejny etap Gdańskiego Programu Wsparcia Zdrowia Psychicznego. To kompleksowy program, który powstał i jest realizowany we współpracy z różnymi organizacjami pozarządowymi, w tym także z Fundacją FOSA, która prowadzi Forum Młodzieży Niebieskie Trampki. Nie jest tu dzisiaj głucho i pusto. Młodzi ludzi mówią, że spędzają tu czas, nie są sami, mają koleżanki, kolegów, a do tego są dorośli, którzy wsłuchują się w ich potrzeby i zawsze pomogą.

Forum Młodzieży - Niebieskie Trampki znajduje się na parterze Centrum Handlowego Forum Gdańsk. Działanie jest unikatowe, a miejsce powstało w ramach współpracy między podmiotem prywatnym, czyli CH Forum Gdańsk, organizacją pozarządową, czyli Fundacją FOSA, oraz samorządem – miastem Gdańsk. Inicjatywa powstała w 2019 roku, kiedy Forum Gdańsk szukało wsparcia specjalistycznego dla młodzieży w kryzysie. Z pomocą przyszła Fundacja FOSA. Współpraca zaowocowała projektem pilotażowym - Forum Młodzieży - Niebieskie Trampki, w ramach którego uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będący w kryzysie otrzymują wsparcie psychologiczne. Forum Młodzieży - Niebieskie Trampki to przestrzeń współtworzona razem z młodzieżą, która ma być bezpieczną przystanią dla każdej potrzebującej młodej osoby. Niezależnie od tego czy potrzebuje posiedzieć w ciepłym pomieszczeniu, pograć w gry, bilard czy tenisa stołowego, poznać nowe osoby czy porozmawiać o swoich problemach i uzyskać wsparcie

 

fot.gdansk.pl

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda