mobile

Nierzetelne wystawianie faktur VAT na 14,5 mln zł. Zatrzymano 7 osób

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Gdańsku z pomocą Prokuratury Okręgowej w Gdańsku rozbili grupę przestępczą. Nielegalny proceder organizacji miał polegać na wystawianiu faktur VAT na fikcyjne transakcje usług. Straty wyniosły 14,5 mln zł, z czego blisko 3,2 mln zł stracił skarb państwa

Informacja prasowa
Nierzetelne wystawianie faktur VAT na 14,5 mln zł. Zatrzymano 7 osób

Grupa przestępcza na Pomorzu rozbita. Miała zajmować się wyłudzaniem podatku VAT

Zatrzymanie siedmiu osób na terenie Warszawy miało związek ze śledztwem, które obejmuje okres od 2016 roku do grudnia 2019 roku. Wśród ujętych znalazła się m.in. księgowa. W trakcie marcowej akcji udział wzięli funkcjonariusze z SPKP w Radomiu i Wydziału Morskiego Zwalczania Przestępczości Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni.

- Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 80 tys. zł, samochód o wartości około 200 tys. zł, ale także dokumenty, nośniki danych, komputery i telefony - relacjonuje st. sierż. Piotr Pawłowski z zespołu prasowego KWP w Gdańsku.

Mieli wyłudzać VAT. Podejrzani usłyszeli zarzuty

St. sierż. Pawłowski podaje, że podejrzani usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym dokonania tzw. "zbrodni vatowskiej".

- Oprócz tego przedstawiono im między innymi zarzut prania pieniędzy i poświadczania nieprawdy w dokumentach oraz przestępstw karnoskarbowych - dodaje st. sierż. Piotr Pawłowski z zespołu prasowego KWP w Gdańsku. W związku z tym decyzją prokuratora zabezpieczono mienie w postaci nieruchomości wartych około kilku milionów złotych.

W konsekwencji na dłużej zatrzymano dwie osoby. Pozostała część podejrzanych została objęta dozorem policyjnym oraz dostała zakaz kontaktowania się ze wskazanymi osobami i opuszczania kraju.

- Za popełnione przestępstwa grozi kara od 5 do 25 lat pozbawienia wolności. Sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy - KWP w Gdańsku.

fot.KWP Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda