mobile

Nowe place zabaw dla gdyńskich przedszkoli

Już niebawem rozpoczną się kolejne inwestycje dla przedszkoli w ramach unijnego projektu „Gdyńskie turbo przedszkolaki – program podnoszenia jakości usług oraz tworzenia nowych miejsc  w ośrodkach wychowania przedszkolnego w Gdyni”. Jego celem jest utworzenie nowych miejsc przedszkolnych oraz podniesienie jakości usług w dziewięciu gdyńskich placówkach. Tym razem Przedszkole nr 48, Przedszkole nr 60 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 i Szkoła Podstawowa nr 11 wzbogacą się o nowoczesne place zabaw. Łączny koszt inwestycji wyniesie prawie 173 tys. zł.

inf. prasowa
Nowe place zabaw dla gdyńskich przedszkoli

 - „Gdyńskie turbo przedszkolaki” to kompleksowe przedsięwzięcie mające na celu wszechstronny rozwój najmłodszych mieszkańców Gdyni. Projekt oferuje kreatywne zajęcia dla przedszkolaków, daje szerokie możliwości rozwoju zawodowego nauczycielom przedszkolnym, ale to nie wszystko. W ramach projektu placówki zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny, który jest chętnie wykorzystywany podczas zajęć opiekuńczych i dydaktycznych. Teraz przyszedł czas na kolejne działania, tj. budowę placów zabaw – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.


Prace na terenach przedszkoli obejmą m.in. przygotowanie terenu pod budowę, roboty budowlane, w zakresie kształtowania terenu, nawierzchni, wznoszenie ogrodzeń oraz montaż elementów wyposażenia.

- Ogromnie cieszymy się, że już niedługo nasze dzieci będą korzystać z nowej przestrzeni przeznaczonej do zabawy. Plac zabaw na terenie  Przedszkola nr 60 będzie wyposażony w sprzęt,  z którego każdy ma określoną funkcję i nie jest przypadkowy. Otrzymamy m.in. funkcjonalny zestaw zabawowy i sprawnościowy, huśtawki, bujak, trampolinę ziemną, karuzelę tarczową z siedziskami. Wszystko to z całą pewnością sprawi naszym dzieciom wiele radości i zachęci do aktywności fizycznej, pomoże im w treningu ważnych umiejętności społecznych – podkreśla Judyta Śliwińska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Gdyni.


Nowe place zabaw zostaną oddane do użytku już w grudniu br. Tymczasem, w warunkach reżimu sanitarnego, trwają zajęcia specjalistyczne z j. angielskiego, preorientacji zawodowej dla dzieci oraz konsultacje online ze specjalistami dla rodziców dzieci z 9. przedszkoli, które biorą udział w projekcie. Rodzice mogą porozmawiać o efektywnym wychowywaniu z psychologiem dziecięcym, dietetykiem, fizjoterapeutą dziecięcym, socjoterapeutą, pedagogiem wczesnoszkolnym, oligofrenopedagogiem i terapeutą ds. zachowań emocjonalno-społecznych dzieci.

- Cieszę się, że powstaną kolejne nowoczesne miejsca do zabaw w Gdyni. Każda tego typu inwestycja dedykowana najmłodszym mieszkańcom naszego miasta daje wszechstronne możliwości rozwoju dzieciom i doskonale uzupełnia dotychczasowe zasoby ogólnodostępnych placów zabaw w Gdyni – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.


Projekt „Gdyńskie turbo przedszkolaki – program podnoszenia jakości usług oraz tworzenia nowych miejsc w ośrodkach wychowania przedszkolnego w Gdyni” jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

 

 

Źródło: UM Gdynia

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda