mobile

Odnalezione pieniądze czekają na swojego właściciela

W piątek, 16 lutego na terenie Gdańska odnaleziono sporą sumę pieniędzy. Zguba czeka na swojego właściciela w Biurze Rzeczy Znalezionych przy ul. Stanisława Wyspiańskiego 9a. 

mat.pras.
Odnalezione pieniądze czekają na swojego właściciela

Pieniądze zostały odnalezione przy ul. Grunwaldzkiej. Kobieta, która odnalazła pakunek ze sporą kwotą pieniędzy przekazała go do Biura Rzeczy Znalezionych, mieszczącego się przy Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku-Wrzeszczu. Odnalezione pieniądze czekają na swojego właściciela, jednak ten będzie musiał potwierdzić i udokumentować, że jest ich właścicielem.

Wydanie przedmiotu z depozytu następuje po okazaniu dokumentu tożsamości, dokumentu potwierdzającego własność lub określeniu cech charakterystycznych rzeczy, podaniu przybliżonego miejsca i daty zgubienia. Zgodnie z przepisami – rzecz znaleziona, która nie zostanie odebrana przez właściciela w ciągu dwóch lat od dnia jej znalezienia, staje się własnością znalazcy. W przypadku gdyby znalazca nie odebrał rzeczy w wyznaczonym terminie, prawo własności przechodzi na własność powiatu. Po odnalezieniu właściciela i przekazania własności znalazcy przysługuje 10 proc. znaleźnego.

Właściciel zgubionych pieniędzy proszony jest o zgłoszenie się bezpośrednio do pracownika Biura Rzeczy Znalezionych pod nr tel. 798 122 027.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda