mobile
REKLAMA

Odwiedź fascynujący podwodny świat

Akwarium Gdyńskie to jedyny ogród zoologiczny w Polsce, który w całości mieści się w bryle budynku. Znajduje się tu ponad 130 ton, która jest domem dla prawie dwóch tysięcy zwierząt z różnych zakątków świata. Dzięki tak dużemu zróżnicowaniu okazów, można tu zobaczyć najcięższe węże świata – anakondy, jedno z najinteligentniejszych bezkręgowców – ośmiornicę olbrzymią oraz wielokształtne, bajecznie barwne kolonie koralowców.

Redakcja
Odwiedź fascynujący podwodny świat

W Akwarium Gdyńskim wszystkim podopiecznym zapewnia się indywidualnie warunki, by zwierzęta czuły się jak u siebie. Woda w zbiornikach, w którym mieszkają, np. koniki morskie ma dokładnie takie same parametry jak w ich naturalnym środowisku. Podobnie jest z oświetleniem – natężenie, barwa oraz długość fal świetlnych, wręcz do złudzenia przypomina promienie słońca nad morzami, w których żyją koniki.

Każde zwierzę przebywające w Akwarium Gdyńskiego tworzy osobną historię, np. północnoamerykański żółw jaszczurowaty trafił tu z oczka wodnego jednej z mieszkanek Trójmiasta.

Wiele niespodzianek czeka na amatorów kina. Dzieci z pewnością będą zachwycone pokolcami królewskimi – gwiazdami bajki „Gdzie jest Dory”. Miłośników filmów z dreszczykiem mogą zainteresować piranie czerwone, które - jak się okazuje - wcale nie są tak groźne.

By poznać wszystkie opowieści o tych niezwykłych stworzeniach, wystarczy odwiedzić Akwarium Gdyńskie. W kwietniu czynne jest codziennie, w godzinach 9:00-19:00.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: na www.akwarium.gdynia.pl.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda