mobile
REKLAMA

Oprowadzanie po wystawie w Państwowej Galerii Sztuki

Jutro odbędzie się darmowe oprowadzanie kuratorskie po wystawie w Państwowej Galerii Sztuki

Patrycja Biernat
Oprowadzanie po wystawie w Państwowej Galerii Sztuki

Państwowa Galeria Sztuki zaprasza wszystkich zaineresowanych na oprowadzanie kuratorskie po wystawie Hanny Nowickiej „Perypetia”, które odbędzie się już jutro o godzinie 17.00. Oprowadzać będzie Mariola Balińska.

 

Wystawa "Perypetia"

Trwająca do 14 stycznia 2024 wystawa jest poświęcona instalacjom, fotografiom, projektom oraz materiałom wideo autorstwa Hanny Nowickiej. Wśród eksponatów znajdują się między innymi takie prace jak „Kolumna Kurzu” (1988-1993) czy „Sześć obrazów o bliskości” (1996). Prace powstały od końca lat 80. XX wieku po czsy współczesne. Hanna Nowicka to polska artystka współczesna, która uzyskała dyplom w Pracowni Malarstwa PWSSP w Gdańsku w 1987 r. Artystka skupia się w swoich pracach na kobiecym ciele, ogólno pojętej cielesności, emocjach międzyludzkich, sposobie ich przekazania poprzez materię, i czyni to używając różnych mediów. Hanna Nowicka porusza w swoich pracach zarówno problematykę relacji między matką a córką  („Sanktuarium Matki Mojej”, 2000; „Inicjacja”, 2002), jak równieżrelacje partnerskie.

Po wystawie w środę oprowadzać będzie jej kuratorka Mariola Balińska, a udział w wydarzeniu można wziąć w ramach zakupionego biletu na wystawę, który kosztuje 15zł.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda