mobile

Ostatnie dni na złożenie projektów do BO2021!

Nowe miejsca rekreacji, inicjatywy z zakresu kultury lub zdrowia, a może inwestycje sprzyjające ochronie klimatu i środowiska? Jeszcze do 22 lutego (włącznie) można składać projekty w gdyńskim Budżecie Obywatelskim 2021 i sprawić, że w naszym mieście będzie przyjaźniej, bezpieczniej, ładniej i ciekawiej. Łączna pula środków na realizację pomysłów to 11 milionów złotych.

inf. prasowa
Ostatnie dni na złożenie projektów do BO2021!

Projekt w gdyńskim Budżecie Obywatelskim może złożyć każdy niezależnie od wieku, zameldowania, a nawet obywatelstwa. Wystarczy, że zamieszkuje na stałe w naszym mieście. Podstawą - zarówno w przypadku inicjatywy dzielnicowej, jak i miejskiej - jest wypełniony wniosek.

Do BO2021 można składać małe (o wartości do 10 tysięcy złotych) oraz duże projekty dzielnicowe (do 90% środków w puli dzielnicowej), a także projekty miejskie (o maksymalnej wartości pojedynczego projektu w wysokości 1 mln złotych). Łącznie jest siedem kategorii: komunikacja i organizacja ruchu, przestrzeń publiczna, sport i rekreacja, zdrowie i polityka społeczna, edukacja, zieleń i ochrona środowiska oraz kultura.

Co więcej, w tym roku wyszczególniona została specjalna kategoria tematyczna, czyli Klimatyczny Budżet Obywatelski. W jego ramach można składać wnioski dotyczące m.in. inicjatyw prowadzących do zwiększenia ilości zieleni w mieście, efektywnego gospodarowania wodą, udziału alternatywnych źródeł pozyskiwania energii czy zmniejszenia emisji CO2, a także działań edukacyjnych, kulturalnych i informacyjnych w tych obszarach.

Wniosek do BO2021 najłatwiej złożyć za pośrednictwem elektronicznego systemu obsługi projektów, który jest dostępny na stronie internetowej www.bo.gdynia.pl. Wypełnione formularze można składać także osobiście (w siedzibie Laboratorium Innowacji Społecznych przy ul. Żeromskiego 31 oraz w recepcji centrum sąsiedzkiego Przystań Śmidowicza 49, w godzinach pracy tych instytucji). Wnioski można również wysłać na adres: Laboratorium Innowacji Społecznych z dopiskiem „Projekt – Budżet Obywatelski”. Jest też opcja złożenia formularza przez skrzynkę podawczą ePUAP: /LISGdynia/SkrytkaESP/ - wybierając formularz „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”.

 

 

 

 

Źródło: UM Gdynia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda