mobile
REKLAMA

Parkingu przy ul. Okopowej do remontu. Zabierz auto do 10 lipca

W połowie lipca rozpoczną się prace modernizacyjne parkingu kubaturowego, który znajduje się naprzeciwko urzędów: wojewódzkiego i marszałkowskiego. Z obiektu można obecnie korzystać bezpłatnie, dlatego wszyscy, którzy postanowili zostawić tam samochody, powinni je jak najszybciej zabrać, najpóźniej do środy, 10 lipca.
 

Informacja prasowa
Parkingu przy ul. Okopowej do remontu. Zabierz auto do 10 lipca

Fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Zabierz samochód z parkingu

W budynku parkingu pojawił się problem z odwodnieniem, zwłaszcza na wyższych kondygnacjach. Zaplanowane prace modernizacyjne mają go rozwiązać. 

Na środę i czwartek, 10 - 11 lipca, zaplanowano przeprowadzenie niezbędnej inwentaryzacji poprzedzającej prace remontowe. By móc ją wykonać, trzeba zamknąć cały obiekt na te dwa dni. Dlatego kierowcy, którzy pozostawili w nim samochody, powinni je przeparkować poza teren parkingu. 

W przypadku pozostawionych w obiekcie pojazdów Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, która będzie nadzorować realizację prac inwentaryzacyjnych i remontowych, będzie prosiła o interwencję Straż Miejską. 

Poprawić system odwodnienia

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska podpisała umowę na modernizację parkingu kubaturowego przy ul. Okopowej pod koniec czerwca br.

- W ramach zadania planowane są m.in.  roboty związane z poprawą systemu odwodnienia i wymianą posadzki. Wykonawca, firma Jobnobis zakłada, że prace prowadzone będą na 2 i 3 kondygnacji, natomiast poziom 0 i 1 będzie użytkowany bez długotrwałych zakłóceń - informuje Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Oznacza to, że przez cały okres trwania prac modernizacyjnych, niedostępne dla kierowców będą dwie najwyższe kondygnacje. Zakończenie prac planowane jest pod koniec listopada 2024 r.

Blisko 400 miejsc parkingowych

Parking kubaturowy przy ul. Okopowej ma cztery kondygnacje, na każdej z nich kierowcy mogą parkować swoje samochody:

  • Kondygnacja „0” - 125 miejsc
  • Kondygnacja „1” - 118 miejsc
  • Kondygnacja „2” - 63 miejsca
  • Kondygnacja „3” - 72 miejsca

Wjazd i wyjazd z parkingu znajduje się od strony Urzędu Wojewódzkiego i Marszałkowskiego przy ul. Okopowej 21/27. Na parking mogą wjeżdżać samochody osobowe do 1,8 metra wysokości. 

Parking jest obecnie bezpłatny. Ta sytuacja zmieni się, kiedy radni miejscy zdecydują o wprowadzeniu Strefy Płatnego Parkowania na obszarze pomiędzy Podwalem Przedmiejskim a opływem Motławy wraz z Wyspą Spichrzów, który to obejmie także ten kubaturowy parking.

 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda