mobile

Pięć tysięcy kibiców oglądało trening biało-czerwonych

W czwartek, 10 czerwca, m.in. tych piłkarzy można było oglądać podczas treningu na Polsat Plus Arenie Gdańsk. Na trybunach zasiadło 5 tysięcy fanów. We wtorek, 15 czerwca, kolejny otwarty trening - tym razem przygotowano około 10 tys. wejściówek.

Informacja prasowa
TAGI Euro 2020
Pięć tysięcy kibiców oglądało trening biało-czerwonych

Euro 2020 startuje w piątek już dziś. Bazą reprezentacji Polski jest Hotel Marriott Resort & Spa w Sopocie, treningi odbywają się na Polsat Plus Arenie Gdańsk - na razie zaplanowano ich 10, w tym dwa otwarte dla publiczności. Na razie, bo jeśli biało-czerwoni wyjdą z grupy, to treningów będzie więcej. Kolejny z publicznością odbyłby się najprawdopodobniej 24 czerwca.

Pierwszy trening z 5 tysiącami widzów na trybunach odbył się w czwartek, 9 czerwca. Zainteresowanie było czterokrotnie większe. 

Piłkarze na murawie Polsat Plus Areny Gdańsk pojawili się chwilę przed godz. 17.00. Przywitały ich brawa kibiców. Po rozgrzewce piłkarze ćwiczyli różne rozwiązania taktyczne i dośrodkowania, grali w małych grupach. Swój trening mieli bramkarze. Indywidualne zajęcia miał za to Jan Bednarek, który biegał z jednym z fizjoterapeutów a po pół godzinie zszedł do szatni. 

Trening trwał niewiele ponad godzinę. W jego końcówce kilku zawodników, w tym Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich, Paweł Dawidowicz, Przemysław Frankowski, Jakub Moder, Tymoteusz Puchacz, leżeli na materacach i się rozciągali.

Na trybunach siedzieli m.in. były reprezentant Polski i Lechii Gdańsk a obecnie komentator telewizyjny Sebastian Mila, siatkarz Trefla Gdańsk Mateusz Mika i koszykarz Trefla Sopot Paweł Leończyk. Była też spora grupa dzieci. 

Warto było poczekać do końca treningu, bo przygotowano niespodziankę dla kibiców. Piłkarze wyrzucili (Łukasz Fabiański) i wykopali w trybuny kilkanaście piłek. Kto złapał - ma świetną pamiątkę. To zamiast autografów, których ze względu na pandemię nie rozdawano. 

Fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda