mobile

Pierwsze w Trójmieście kabiny odkażające działają już w sopockim pogotowiu

W Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Sopocie nad bezpieczeństwem epidemicznym personelu ratunkowego i pacjentów od 29 maja czuwają… dwie kabiny odkażające do stosowania na zewnątrz. Koszt obu to blisko 40 tys. zł.

inf. prasowa
Pierwsze w Trójmieście kabiny odkażające działają już w sopockim pogotowiu

Jedna z kabin COVER-20 PRO dla pacjentów oraz pracowników pogotowia ustawiona jest przy wejściu do budynku od ul. Mieszka I. Druga obsługiwać będzie wyłącznie załogi karetek i znajduje się w pomieszczeniu do dekontaminacji karetek (czyli odkażania pojazdów).

Kabina odkażająca COVER-20 PRO jest obsługiwana bezdotykowo. Dysze zamgławiające uruchamiają się automatycznie po przekroczeniu bariery fotokomórkowej. Kabiny odkażające mają za zadanie zabezpieczenie pracowników pogotowia oraz pacjentów placówki przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz innych patogenów.

Urządzenie ma 2,35 m wysokości i 1,28 m szerokości. Wyposażone jest m.in. w wentylator, lampę antybakteryjną, aseptyczną wykładzinę medyczną – ścienną i podłogową, matę dezynfekcyjną podłogową, nasączoną płynem dezynfekcyjnym, łokciowy dozownik z płynem dezynfekcyjnym. Obie kabiny mają najazdy dla wózków inwalidzkich.

Pomimo odmrażania kolejnych dziedzin gospodarki, znoszenia sanitarnych obostrzeń, musimy wciąż pamiętać, że epidemia nadal trwa – podkreśla Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. – Robimy wszystko, by służby, szczególnie te na pierwszej linii frontu walki z wirusem, były do niej jak najlepiej przygotowane. Stąd pomysł, by sopockie pogotowie kupiło dwie specjalne komory do dezynfekcji całych osób – ratowników, personelu i pacjentów placówki – podsumowuje wiceprezydent Czarzyńska-Jachim.

 

 

 

 

 

Źródło: UM Sopot

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda