mobile
REKLAMA

Policjanci zatrzymali osiemnastolatka, który włamywał się do piwnic

Policjanci z Wrzeszcza w środę w nocy zatrzymali 18–latka z Gdańska, który chciał się włamać do piwnicy. Praca funkcjonariuszy wykazała, że podejrzany w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, siedmiokrotnie włamywał się do piwnic lub komórek lokatorskich, skąd ukradł przedmioty o łącznej wartości ponad 17 tysięcy złotych. Zatrzymany usłyszał osiem zarzutów za kradzież i kradzieże z włamaniem. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

informacja prasowa
Policjanci zatrzymali osiemnastolatka, który włamywał się do piwnic

W środę w nocy policjanci odebrali zgłoszenie, z którego wynikało, że ktoś chciał się włamać do jednej z piwnic we Wrzeszczu. Na miejscu, funkcjonariusze przeanalizowali zapis z kamer monitoringu, które zarejestrowały wizerunek sprawcy. Podczas przeszukania terenu na ulicy Lelewela policjanci zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi złodzieja.

Mundurowi natychmiast zatrzymali 18-latka z Gdańska i doprowadzili do policyjnego aresztu. Praca śledczych wykazała, że gdańszczanin w okresie od 22 października do 27 listopada 2022 roku, na terenie Wrzeszcza włamał się do siedmiu piwnic i komórek lokatorskich, skąd ukradł przedmioty o łącznej wartości ponad 17 tys. złotych.

Łupem złodzieja padły między innymi rowery, alkohol i elektronarzędzia. Dodatkowo w listopadzie z klatki schodowej jednego z bloków ukradł rower warty 3 tysiące złotych. Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu ośmiu zarzutów za kradzież i kradzieże z włamaniem. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. policja pomorska

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda