mobile
REKLAMA

Potrzebujesz pomocy? Skorzystaj z aplikacji Wsparcie w Gdańsku

Dzięki aplikacji Wsparcie w Gdańsku można umówić konsultację z psychologiem lub uzyskać wsparcie specjalistów, oraz sprawdzić, gdzie można otrzymać wsparcie dla osób w kryzysie psychicznym i ich bliskich. Dzięki dodanemu w tym roku modułowi można zgłosić nierówne traktowanie lub dyskryminację w swoim otoczeniu. Aplikacja jest bezpłatna, dostępna na IOS i Androida.

inf. prasowa
Potrzebujesz pomocy? Skorzystaj z aplikacji Wsparcie w Gdańsku

Aplikacja Wsparcie w Gdańsku posiada moduł Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego, który składa się z bazy wiedzy, czyli wykazu wszystkich placówek wspierających osoby i rodziny osób z kryzysami i zaburzeniami psychicznymi, oraz rozpisanych na siedem dni treningów, które poprawiają kondycję psychiczną. Pozwala również umówić się ze specjalistą zdrowia psychicznego.

- Niemal każdy z nas ma smartfon, na którym mamy różne aplikacje. Teraz z tej opcji można skorzystać, by znaleźć pomoc. Wystarczy ze sklepu ściągnąć apkę „Wsparcie w Gdańsku” - zachęca Monika Chabior, zastępca prezydent ds. edukacji i usług społecznych.

W tym roku aplikacja została poszerzona o moduł poświęcony Gdańskiemu Centrum Równego Traktowania. Dodatkowy moduł aplikacji zbiera wszystkie usługi w Gdańskim Centrum Równego Traktowania. Pozwala m.in. zgłosić przy pomocy anonimowego formularza sytuację nierównego traktowania lub zaobserwowaną w swoim otoczeniu dyskryminację, zwiększyć wiedzę na temat praw człowieka i równego traktowania przy pomocy quizów i najczęściej zadawanych pytań. Ale przede wszystkim dzięki aplikacji można umówić się na wizytę w GCRT.

- Jeżeli czujesz, że jesteś niesprawiedliwie traktowany z różnych powodów, możesz dać nam znać właśnie poprzez nią. Wszystkie osoby, które mają problemy, lub też są wrażliwe na ludzką krzywdę czy niebezpieczeństwo mogą za pośrednictwem tej aplikacji zgłosić problem i uzyskać pomoc. Nie bójmy się sięgać po pomoc, ale również pomagać innym - apeluje Monika Chabior.

Aplikacja działa od końca 2019 roku, a do tej pory używa jej 500 użytkowników. Najnowsza wersja aplikacji zyskała przejrzysty wygląd i przyjemny interfejs. W aplikacji zastosowano elementy dostępności cyfrowej, jest ona także w pełni dostępna dla osób polsko -, angielsko- i rosyjskojęzycznych. Jest to bezpłatna aplikacja dostępna zarówno na IOS jak i na Androida. W planach jest poszerzenie oferty wsparcia oferowanego przy pomocy aplikacji.

Aplikacja tworzona jest przez Fundację Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA, Punkt Informacyjno-Konsultacyjny i Gdańskie Centrum Równego Traktowania, a dofinansowana jest ze środków Gdańska.

 

 

 

 

Źródło: UM Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda