mobile

Poznaj projekty i bądź gotowy do głosowania na BO 2021

Jeszcze tylko tydzień dzieli nas do rozpoczęcia kolejnej odsłony Budżetu Obywatelskiego 2021 w Gdańsku. Już teraz można typować swoich faworytów. Głosowanie rusza 16 listopada i potrwa do końca miesiąca. Wszystkie zakwalifikowane projekty, wraz z numerami przedstawione są w zakładce Budżet Obywatelski na portalu gdansk.pl.

inf. prasowa
Poznaj projekty i bądź gotowy do głosowania na BO 2021

Po wnikliwej analizie wszystkich projektów zgłoszonych do przyszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, do głosowania dopuszczono 357. Gdańszczanki i gdańszczanie zgłosili wiele ciekawych pomysłów z zakresu: zdrowia, sportu i rekreacji, edukacji, bezpieczeństwa, inwestycji drogowych.

W tym roku, po raz pierwszy można głosować na projekty Zielonego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu na te projektu są dwa dodatkowe punkty.

Warto zapoznać się ze wszystkimi projektami jeszcze przed rozpoczęciem głosowania. 

 

Kto może głosować ?

W Budżecie Obywatelskim mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Gdańska, także dzieci i młodzież. Mogą być to osoby zameldowane stale lub czasowo w naszym mieście, osoby dopisane w Gdańsku do spisu wyborców lub posiadające Kartę Mieszkańca. 

 

Jak głosować?

Głosowanie odbywa się na portalu gdansk.pl. Aby oddać głos wystarczy podać takie dane osobowe jak: imię, nazwisko, numer PESEL i imię ojca (nowość) lub indywidualny numer Karty Mieszkańca.

Każdemu głosującemu przysługuje łącznie 8 punktów: 5 punktów na projekty dzielnicowe Budżetu Obywatelskiego i 1 punkt na projekt ogólnomiejski Budżetu Obywatelskiego oraz 1 punkt na projekt dzielnicowy Zielonego Budżetu Obywatelskiego i 1 punkt na projekt ogólnomiejski Zielonego Budżetu Obywatelskiego.

Punkty można przydzielać na projekty w dowolnej dzielnicy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Na stronie www.gdansk.pl w zakładce Budżet Obywatelski można znaleźć bazę przydatnych informacji na temat BO oraz samego procesu głosowania. Można tam zapoznać się ze wszystkimi projektami, które zakwalifikowały się do tegorocznej edycji, jak również dowiedzieć się więcej o zasadach głosowania.

Wnioskodawcy znajdą tu również przydatne informacje, w jaki sposób promować swoje projekty oraz materiały promocyjne do pobrania.

Kwota przeznaczona na tegoroczna edycję Budżetu Obywatelskiego to 18 428 001 zł.

Do 7 grudnia 2020 r. poznamy szczęśliwych zwycięzców.

 

 

Źródło: UM Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda