mobile

Przebudowa układu drogowego w rejonie skrzyżowania ulic Kartuskiej i Przytulnej

Do końca czerwca potrwają rozpoczynające się 27 marca prace na ul. Kartuskiej za skrzyżowaniem z ul. Przytulną. Ich zakres obejmuje przebudowę układu drogowego – poszerzenie jezdni wraz z wyznaczeniem pasa do skrętu, wykonanie nowego chodnika i drogi rowerowej z oświetleniem oraz przejścia dla pieszych. Prace przeprowadzone zostaną na koszt prywatnego inwestora w związku z budową w marketu. W czasie robót zmieni się organizacja ruchu dla kierowców i autobusów komunikacji miejskiej

Informacja prasowa
Przebudowa układu drogowego w rejonie skrzyżowania ulic Kartuskiej i Przytulnej

Prace prowadzone będą na tzw. ul. Kartuskiej Północnej i realizowane będą etapami. W pierwszym przebudowane zostaną kanalizacja deszczowa oraz teletechniczna na potrzeby oświetlenia ulicznego. Dalsze etapy to poszerzenie jezdni w rejonie skrzyżowania z ul. Przytulną, co pozwoli na wyznaczenie osobnego pasa do skrętu na teren powstającego marketu spożywczego. Ostatnim etapem będzie budowa wysp segregujących i wykonanie nowego chodnika, drogi rowerowej oraz przejścia dla pieszych.

Zmiany w organizacji ruchu

Na czas trwania robót odcinek ul. Kartuskiej Północnej od skrzyżowania z ul. Przytulną do ronda przy ul. Szczęśliwej będzie jednokierunkowy w relacji do centrum handlowego Auchan. Objazd wytyczony został ul. Kartuską Południową oraz łącznikiem pod al. Armii Krajowej.

Podczas prac kanalizacyjnych wyłączane będą krótkie fragmenty drogi rowerowej. Wówczas piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z chodnika, który przekształcony zostanie tymczasowo w ciąg pieszo-rowerowy.

W celu zminimalizowania utrudnień zmienione zostaną programy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach Kartuska Północna/Przytulna oraz na ul. Kartuskiej Południowej przy salonie samochodowym.

Autobusy pojadą inaczej

W związku z wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego na fragmencie ul. Kartuskiej Północnej przystanek autobusowy „Szczęśliwa” w relacji do centrum zostanie zawieszony. Tymczasowy przystanek wyznaczony zostanie na ul. Szczęśliwej na wysokości wjazdu na parking sklepu Decathlon.

Autobusy linii 167, 168, 268 i N3 jadąc w kierunku krańca „Bysewo” / „Kiełpino Górne” / „Smęgorzyno” / „Wrzeszcz PKP” od przystanku „Węzeł Karczemki” do przystanku „Karczemki” pojadą trasą objazdową ulicami: Kartuska – (przez rondo prosto) - Szczęśliwa – (w prawo) - Sympatyczna – (w prawo) – Przytulna – (prosto) – dalej po stałej trasie. W kierunku przeciwnym trasy pozostaną bez zmian.

Szczegóły zmian w kursowaniu autobusów dostępne są na stronie ztm.gda.pl

Przebudowa układu drogowego ul. Kartuskiej realizowana jest na podstawie umowy drogowej zawartej zgodnie z art. 16 Ustawy o drogach publicznych.

fot.UMG

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda