mobile

Przejście dla pieszych na ul. Matejki i nowa nawierzchnia na ul. Wassowskiego we Wrzeszczu

We wtorek 3 sierpnia ruszy przebudowa ul. Wassowskiego na odcinku od ul. Matejki do ul. Sienkiewicza. W jej ramach powstanie wyniesione przejście dla pieszych na ul. Matejki oraz ułożona zostanie nowa nawierzchnia bitumiczna jezdni na ul. Wassowskiego. Roboty drogowe potrwają do 15 września a w ich trakcie obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu.

Informacja prasowa
Przejście dla pieszych na ul. Matejki i nowa nawierzchnia na ul. Wassowskiego we Wrzeszczu

Oprócz nowej nawierzchni na ul. Wassowskiego oraz budowy wyniesionego przejścia dla pieszych na ul. Matejki przeprowadzone zostaną prace sieciowe – przebudowany zostanie gazociąg oraz kanalizacja deszczowa. Ponadto wykonane zostaną wjazdy do posesji.

Prace realizowane będą w dwóch etapach. W pierwszym etapie od 3 do ok. 20 sierpnia roboty prowadzone będą na połowie jezdni ul. Wassowskiego, która będzie wyłączona z ruchu. Na drugiej połowie odbywać się będzie ruch jednokierunkowy w relacji do ul. Sienkiewicza.

Drugi etap robót potrwa od ok. 20 sierpnia do ok. 15 września. W tym czasie ul. Wassowskiego zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Matejki do ul. Sienkiewicza. Objazd poprowadzony będzie ulicami Sienkiewicza oraz Sobótki. W drugim etapie budowane będzie wyniesione przejście dla pieszych na ul. Matejki – wprowadzane tam będą połówkowe zamknięcia fragmentu ulicy.

Przebudowa ul. Wassowskiego wraz z wykonaniem wyniesionego przejścia dla pieszych na ul. Matejki realizowana jest przez firmę TORUS Sp. z o.o. w ramach umowy drogowej zawartej zgodnie z art. 16 Ustawy o drogach publicznych.

Fot. Karol Stańczak/GZDiZ

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda