mobile
REKLAMA

Przekręt na przetargach w Gdyni udaremniony

- W piątek 14 czerwca Aleksandra Kosiorek, prezydent Gdyni została poinformowana przez policję, iż funkcjonariusze ustalili, że oferenci zakłócili przebieg przetargu odbywającego się tego dnia w Urzędzie Miasta Gdyni umawiając się, że w zamian za konkretną sumę pieniędzy jeden z nich nie będzie podbijał ceny, by drugi mógł nabyć działkę taniej, narażając tym samym miasto na straty finansowe. Pani prezydent natychmiast złożyła wniosek o ściganie sprawcy przestępstwa - przekazał gdyński ratusz

mat.pras.
Przekręt na przetargach w Gdyni udaremniony

Tego dnia w Urzędzie Miasta Gdyni odbywały się trzy przetargi: 

  • przetarg ograniczony dotyczący nieruchomości przy al. Zwycięstwa z ceną wywoławczą 185 tysięcy złotych, 
  • przetarg ograniczony dotyczący nieruchomości przy ul. Kopernika z ceną wywoławczą 160 tys. złotych, 
  • przetarg ograniczony dotyczący nieruchomości przy ul. Handlowej z ceną wywoławczą 175 tysięcy złotych. 


Na przetargach dotyczących nieruchomości przy al. Zwycięstwa i Kopernika stawiło się po jednym podmiocie, do przetargu dotyczącego nieruchomości przy ul. Handlowej nie przystąpił nikt. Dwie pierwsze nieruchomości zostały sprzedane.
 
Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa 47-latka z Gdańska, który przyjął „łapówkę” w kwocie 150.000 złotych. W zamian za to zadeklarował, że odstąpi od podbijania ceny na licytacji nieruchomości, zaniżając tym samym ostateczną kwotę, za którą nieruchomość zostałaby sprzedana. Do zatrzymania mężczyzny doszło w jednej z gdyńskich restauracji, w momencie przyjmowania przez niego korzyści majątkowej.
 
Na podstawie zgromadzonego przez policjantów z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku materiału dowodowego, podejrzanemu o przyjęcie korzyści majątkowej, Prokurator Prokuratury Okręgowej w Gdańsku przedstawił zarzut  popełnienia przestępstwa, a Sąd Okręgowy w Gdańsku zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 50.000 zł, dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju oraz zakazu kontaktu z innymi uczestnikami przetargu.

 

Fot. sierż. sztab. Piotr Pawłowski

Za; gdynia.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda