mobile

Punkt Konsultacyjno-Informacyjny dla osób w kryzysie psychicznym

Statystyki dla województwa pomorskiego wskazują, iż prawie 25 proc. jego mieszkańców doświadczyło zaburzeń psychicznych. Odpowiedzią Pomorskiej Koalicji Zdrowia Psychicznego na rosnące potrzeby wsparcia psychologicznego jest Punkt Konsultacyjno-Informacyjny/Doradztwo telefoniczne dla osób w kryzysie psychicznym. Punkt działa dwa razy w tygodniu, operatorem jest Stowarzyszenie na Drodze Ekspresji w Sopocie.

inf. prasowa
Punkt Konsultacyjno-Informacyjny dla osób w kryzysie psychicznym

W obecnej sytuacji potrzebne są różnorodne działania, które będą przydatne zarówna dla osób w  kryzysie psychicznym, jak i dla ich bliskich. Punkt Konsultacyjno-Informacyjny pełni rolę wspierającą, diagnozującą oraz informacyjną. Prowadzony jest w ramach struktur Sopockiego Stowarzyszenia na Drodze Ekspresji, stanowi pierwszą w mieście i drugą na terenie Trójmiasta tego typu formę pomocy.

W Punkcie potrzebujący mieszkańcy Pomorza otrzymają bezpłatne wsparcie psychologiczne oraz informacje na temat aktualnej oferty wsparcia w obszarze zdrowia psychicznego.

O wartości zdrowia psychicznego i o problemach z nim związanych, które mogą dotknąć każdego z nas, powinniśmy mówić głośno, trzeba tę tematykę wydobyć ze strefy tabu – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. – Dlatego zachęcam do korzystania z pomocy, która oferuje nowo powstały Punkt. Żyjemy w szczególnym czasie, naznaczonym pandemią. Odciska ona piętno na każdym aspekcie naszego funkcjonowania – izoluje, wywołuje lęki, przynosi obawy o naszą przyszłość. Jest to czas, w którym każdy jeszcze bardziej niż dotychczas narażony jest na problemy ze zdrowiem psychicznym. Jak bardzo potrzebna jest wtedy dostępna pomoc specjalistów, przekonaliśmy się już w marcu tego roku, kiedy w ramach Punktu Interwencji Kryzysowej MOPS Sopot uruchomiliśmy specjalny telefon dla osób potrzebujących wsparcia psychologicznego. Naprawdę nie musimy pozostawać z problemami sami, nie wstydźmy się prosić o pomoc – dodaje wiceprezydent Czarzyńska-Jachim.

Jeśli zmagasz się z kryzysem psychicznym lub chcesz dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy dla siebie lub bliskich – zadzwoń pod numer telefonu 572 685 422.

Dyżur telefoniczny w każdy wtorek w godz. 16.30-18.30 pełni pedagog/asystent zdrowienia Natasza Ligocka-Świerk, zaś w każdy czwartek w godz. 16.30-18.30 można porozmawiać z psycholog Patrycją Szczepańską.

Możliwy jest również kontakt mailowy: punkt@otwartebramy.org

 

Punkt Konsultacyjno-Informacyjny działa w ramach kampanii społecznej  „Odmień swoją głowę”  na rzecz podniesienia świadomości na temat chorób i zaburzeń psychicznych, współfinansowanej ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pozostających w dyspozycji marszałka województwa pomorskiego, środków Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, Gminy Miasta Sopotu, Gminy Miasta Gdyni.

 

 

 

 

Źródło: UM Sopot

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda