mobile

Punkt szczepień masowych w Centrum Sportowym GUMed w Gdańsku prawie gotowy

Od 23 kwietnia ma ruszyć jeden ze specjalnie utworzonych w Gdańsku punktów szczepień masowych przeciwko Covid-19. Mieści się w hali Centrum Sportowego GUMed w Gdańsku przy ul. Dębowej 21. W czwartek 15 kwietnia punkt ten odwiedziła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz wraz ze swoim zastępcą Piotrem Borawskim. Dzień później postępom prac przyglądał się też premier Mateusz Morawiecki.

Informacja prasowa
Punkt szczepień masowych w Centrum Sportowym GUMed w Gdańsku prawie gotowy

23 kwietnia rozpocznie działalność punkt szczepień masowych w Centrum Sportowym GUMed w Gdańsku. Pierwszy tydzień będzie wielkim sprawdzianem, a od 1 maja zacznie przyjmować ono dużą liczbę chętnych mieszkańców. Na jednej zmianie w punkcie szczepień będzie pracować 25 lekarzy, 30 pielęgniarek, zespół interwencyjny do zabezpieczania ewentualnych działań niepożądanych po szczepieniu, kilkunastu studentów i współpracowników - do sterowania ruchem, pomocy osobom potrzebującym, do rejestracji pacjentów. Będzie to około 50-60 osób na zmianie codziennie, bez niedziel.

Prace przy tworzeniu punktu w hali sportowej GUMed jeszcze trwają, ale sa już na finiszu. Ustawiono boksy i wyznaczono miejsca na poczekalnie. 15 kwietnia miejsce to odwiedziła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz wraz ze swoim zastępcą ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu Piotrem Borawskim. Gości oprowadzał Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda