Rekrutacja do przedszkoli w Sopocie zakończona. Wszystkie dzieci mają zapewnione miejsca
Dobra wiadomość dla rodziców z Sopotu. Zakończyła się rekrutacja do miejskich przedszkoli na rok szkolny 2026/2027, a wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat otrzymają miejsca w placówkach. Jak informuje sopocki magistrat od 1 września edukację przedszkolną rozpocznie około 550 najmłodszych mieszkańców miasta.
Jak przekazał Urząd Miejski w Sopocie, w miejskich przedszkolach utworzonych zostanie łącznie 26 oddziałów. Dzięki temu miasto zapewni pełną dostępność do edukacji przedszkolnej dla wszystkich dzieci objętych rekrutacją.
Około 550 dzieci rozpocznie edukację przedszkolną
Nowy rok szkolny w Sopocie oznacza start edukacji przedszkolnej dla kilkuset dzieci. Od września w sopockich placówkach naukę i zabawę rozpocznie około 550 przedszkolaków.
Miasto podkreśla, że przygotowanie odpowiedniej liczby miejsc było jednym z kluczowych elementów organizacji rekrutacji. Dzięki temu rodzice nie muszą obawiać się o dostęp do publicznej edukacji przedszkolnej.
W kilku sopockich przedszkolach są jeszcze wolne miejsca
Choć główna rekrutacja została już zakończona, w części placówek nadal dostępne są wolne miejsca. Dotyczy to Przedszkole nr 2 w Sopocie, Przedszkole nr 4 w Sopocie, Przedszkole nr 5 w Sopocie, Przedszkole nr 8 w Sopocie oraz Przedszkole nr 12 w Sopocie.
Rodzice zainteresowani zapisaniem dziecka mogą kontaktować się bezpośrednio z wybranymi placówkami, aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące dostępności miejsc i dalszych formalności.
fot. pixabay



















![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Wygraj książkę niespodziankę!](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/e455fb0f65046710f67133b269c702bfc2312ae4.jpeg)
![[KONKURS] Wygraj książkę niespodziankę!](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/5bc3fbc0a2649bed80d4782ace67d658700624a6.jpeg)

















