mobile

Robot – rTAPP sprawdził się w operacji przepukliny pachwinowej

To była pierwsza w Polsce operacja przepukliny pachwinowej z użyciem robota rTAPP. Przeprowadzili ją lekarze z Centrum Leczenia Przepuklin w Szpitalu Swissmed w Gdańsku

Redakcja
Robot – rTAPP sprawdził się w operacji przepukliny pachwinowej

W Centrum Leczenia Przepuklin w Szpitalu Swissmed w Gdańsku zadebiutował robot rTAPP. Lekarze przeprowadzili pierwszą operację przepukliny przy jego użyciu. Jak podkreśla w swoim komunikacie placówka - Operacja robotyczna pozwala wykonać zabieg bardziej precyzyjnie, dzięki czemu istnieje mniejsze ryzyko powikłań, a pacjent szybciej dochodzi do siebie.

O tym, że rekonwalescencja po zabiegu robotycznym przebiega dużo szybciej może świadczyć fakt, że już po tygodniu można wrócić do zwykłej aktywności fizycznej, a nawet do sportu.

Przepuklina pachwinowa jak zaznaczają lekarze jest powszechną dolegliwością, z którą mierzy się co piąty mężczyzna na świecie. Tylko w Polsce w ciągu roku z powodu przepukliny operowanych jest około 45 tys. osób.

Warto, jednak pamiętać, że przepuklina sama nie przejdzie, a z czasem dolegliwości będą się nasilać. Nie da się jej wyleczyć farmakologicznie.

fot. FB Swissmed

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda