mobile
REKLAMA

“Rozszczekany” konkurs w GAK Plama. Wymyśliła go młoda mieszkanka dzielnicy

Piękność czworonożna niejedno ma imię, o czym można było się przekonać w czwartkowe wakacyjne popołudnie, 18 sierpnia, przed klubem GAK Plama na Zaspie. Odbyła się tu II edycja otwartego Konkursu psich piękności. Czworonogi podzielono na psy małe i duże, wybierano zwycięzców w czterech kategorie: najładniejszy psi nos, najładniejsze psie uszy, najładniejszy psi ogon, relacja właściciel - pies.

Informacja prasowa
“Rozszczekany” konkurs w GAK Plama. Wymyśliła go młoda mieszkanka dzielnicy

Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Konkurs dla psów w Gdańsku

Do zabawy zgłoszono ponad 50 psów: małych i dużych, rasowych i kundelków, szczeniaków i “seniorów” - głównie z Zaspy i dzielnic ościennych. 

Publiczność zgromadzona na krzesłach i dywanach rozłożonych na trawniku przed klubem (przede wszystkim byli to właściciele uczestników konkursu, ale nie tylko) brawami nagradzała prezentacje czworonogów na wytyczonym wybiegu, a paradujące pary właściciel - pies barwnie przedstawiała Katarzyna Andrulonis, kierowniczka GAK Plama.

Po prezentacji przed publicznością, każdy z psów zatrzymywał się przed stolikiem jury, które miało bardzo trudne zadanie wyboru tych “naj”. 

 

Ponad 50 psów wzięło udział w konkursie urody przed GAK Plama

Ponad 50 psów wzięło udział w konkursie urody przed GAK Plama

Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Kategorie psiego współzawodnictwa

Czworonogi podzielono na psy małe i duże. W obrębie obu grup były te same kategorie:

  • najładniejszy psi nos
  • najładniejsze psie uszy
  • najładniejszy psi ogon
  • relacja właściciel - pies 

Zwłaszcza w tej ostatniej kategorii - ale nie tylko - wielu właścicieli chwaliło się talentami swoich zwierzęcych przyjaciół (było podawanie łapy i łapanie piłeczki, wskakiwanie na ręce właściciela, a nawet kręcenie ósemek między nogami idącej pani).

Każdy jest zwycięzcą

Zgodnie z założeniem imprezy, nagrody - psie smaczki, gadżety i akcesoria - otrzymały wszystkie zwierzęta biorące udział w konkursie. W każdej kategorii wybrano kilka pierwszych miejsc ex aequo, pozostali konkursowicze zajęli zbiorowe II miejsce.

Jak podkreślają organizatorzy, w wydarzeniu chodzi o bycie razem, rozmowy i nawiązanie nowych relacji, a nie o rywalizację. Pomysłodawczynią konkursu jest Zuzia, dziewczynka mieszkająca w sąsiedztwie Plamy, która z grupą koleżanek często odwiedza klub.

Zuzia przewodniczyła jury, prócz niej zasiedli: Adam Wojnarowski lekarz weterynarii z zaspiańskiej przychodni Awet przy al. Jana Pawła II, Magdalena Pronobis ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt Sopotkowo oraz Agata Myga z GAK Plama.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda