mobile
REKLAMA

Rudniki. Przetarg na remont ul. Połęże

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na modernizację ul. Połęże, na odcinku od ul. Miałki Szlak do węzła Michałki w ramach programu: "Budowa i przebudowa dróg lokalnych w różnych dzielnicach miasta". Ulica przebiega w jednej z przemysłowych dzielnic Gdańska.

Informacja prasowa
Rudniki. Przetarg na remont ul. Połęże

Ulica Połęże to przede wszystkim droga dojazdowa do terenów i zabudowy przemysłowej, ale też nielicznej zabudowy wielorodzinnej. Ulica ta, od strony ul. Miałki Szlak, posiada fragment jednostronnego chodnika. Jest oświetlona i odwadniana przez kanalizację deszczową, studnie chłonne oraz rowy przydrożne. Jej nawierzchnia wykonana jest obecnie z, będących w złym stanie technicznym, betonowych płyt drogowych o wymiarach 1,5x3m - widać liczne spękania, zarysowania oraz ubytki. Uszkodzone są także krawężniki w rejonie skrzyżowań i zjazdów jezdni.

W ramach inwestycji wymieniona zostanie konstrukcja nawierzchni jezdni, a także wzmocnione jej podłoże za pomocą tzw. materaca wykonanego z kruszywa oraz masy syntetycznej, na długości 900 metrów. Wyremontowana zostanie też nawierzchnia chodników - na długości 146 metrów. Przy okazji prace remontowe obejmą też zjazdy, zarówno te ze zniszczoną nawierzchnią, jak i te, które posiadają nawierzchnię nieutwardzoną.

Remont drogi, o zmiennej szerokości 4,5 - 6 m, zaplanowano na długości wspomnianych 900 m.

W projekcie nie przewidziano wycinki drzew. Zaplanowano natomiast cięcia pielęgnacyjne gałęzi drzew i krzewów, ze względów bezpieczeństwa, które znajdą się bezpośrednio w sąsiedztwie remontowanych nawierzchni drogowych i chodników.

Oferty w przetargu można składać do 12 maja br.

Fot. gdansk.ukosne.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda