mobile

Rusza trzeci sezon projektu Książka w roli głównej

Szukacie ciekawych wydarzeń rodzinnych? Książka w roli głównej: Podróże to już trzecia edycja cyklu literacko-teatralnego w nietypowy sposób promującego czytanie. Globtroterzy i goście z różnych stron świata zabiorą widzów w podróż. Podczas cyklu uczestnicy będą mogli poznać teatr bliżej, współtworząc czytania performatywne. Spotkania odbędą się 21 kwietnia i 26 maja. 

mat.pras.
Rusza trzeci sezon projektu Książka w roli głównej

21 kwietnia o 16.00 rozpocznie się kolejna edycja cyklu literacko-teatralnego Książka w roli głównej dla dzieci od 5 lat i ich rodzin. Podczas pierwszej bohaterami byli sportowcy, podczas drugiej osoby wykonujące ciekawe zawody, a trzecia edycja zabierze widzów w podróż dookoła świata. Pretekstem do spotkań będą jak zwykle dobre książki dla dzieci. Literatura dziecięca inspiruje nie tylko do zabawy, ale także do przemyśleń czy refleksji, pomagając w rozumieniu siebie i świata.  

Każde wydarzenie z cyklu polega na czytaniu wybranej książki oraz spotkaniu z gościem specjalnym. Motywem przewodnim tej edycji są międzynarodowa integracja i odkrywanie różnych kultur. Goście spotkania opowiedzą dzieciom m.in. co jedzą na śniadanie za granicą, czy Dzień Dziecka wszędzie obchodzi się tak samo oraz w co się bawią dzieci w różnych zakątkach świata. Każde spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

21 kwietnia głównym bohaterem będzie Bartek Kieżun – podróżnik i bloger kulinarny, specjalista od kuchni śródziemnomorskiej. Autor pięknych książek kulinarnych, m.in. „Italia do zjedzenia”, „Hiszpania do zjedzenia”, „Stambuł do zjedzenia” czy „Portugalia do zjedzenia”. Znajdą się w nich nie tylko świetne przepisy kulinarne, ale także ciekawostki na temat poszczególnych krajów i regionów. Antropologiczne wykształcenie Bartka Kieżuna pomaga pogłębić spojrzenie na odwiedzane miejsca.

Gość razem z aktorką Magdaleną Żulińską i pedagożką teatru Moniką Tomczyk przeczyta „Inną podróż” Lotty Olsson i Marii Nilsson Thore (Wydawnictwo Zakamarki), wciągając widownię w kreatywne zadania. Po czytaniu będzie okazja do zadawania pytań, a potem odbędą się rodzinne warsztaty tematyczne, które w interaktywny i twórczy sposób pogłębią temat czytanej książki. 

 

fot. Teatr Miniatura 

Z kolei 26 maja Teatr Miniatura odwiedzi urodzony w Grecji, lecz wychowany w Polsce Dionisios Sturis – reporter, pisarz i podcaster. Publikował w m.in. „Dużym Formacie”, „Polityce” i „Piśmie”.  Autor nagradzanych książek reporterskich, takich jak: „Grecja. Gorzkie pomarańcze”, „Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji”, „Zachód słońca na Santorini” oraz reportersko-kulinarnej książki „Kalimera. Grecka kuchnia radości”. 

Podczas spotkania będzie czytana jego książka dla dzieci „Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych” (Wydawnictwo Dwie Siostry). Po czytaniu będzie można wypytać autora o wszystkie ciekawostki związane z Grecją i nie tylko. Potem na uczestników będą czekały warsztaty rodzinne w tematyce przeczytanej książki. 

Wstęp na podstawie wejściówek w symbolicznej cenie 5 zł do zakupu w kasie Teatru Miniatura, al. Grunwaldzka 16 w Gdańsku Wrzeszczu lub online na stronie sklep.teatrminiatura.pl.

Aby wziąć udział w warsztatach rodzinnych towarzyszących czytaniu, trzeba zapisać się przez formularz zgłoszeń dostępny na stronie teatru na dwa tygodnie przed wydarzeniem, liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda