mobile

Ruszył remont, piesi nie przejdą tunelem

W piątek, 27 listopada, został zamknięty dla ruchu pieszego tunel w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino pod al. Niepodległości. Zamknięcie związane jest z generalnym remontem obiektu, który obejmuje: remont ścian, posadzki i stropu wnętrza tunelu; budowę dwóch szybów windowych – od strony ul. 1 Maja oraz ul. Bohaterów Monte Cassino, przebudowę schodów, wymianę poręczy i balustrad.

inf. prasowa
Ruszył remont, piesi nie przejdą tunelem

W ramach prowadzonych prac wymienione będzie oświetlenie wewnątrz przejścia oraz wykonana zostanie przepompownia, by zapobiec ewentualnemu zalaniu tunelu, w przypadku intensywnych opadów deszczu.

Prace powinny zakończyć się w kwietniu 2021 r., ich koszt to blisko 2 mln zł.

O remoncie przejścia dla pieszych zadecydowali mieszkańcy Sopotu, zgłaszając, a następnie głosując na ten projekt w ramach Sopockiego Budżetu Obywatelskiego.

 

W trosce o osoby z niepełnosprawnościami

Tunel dostosowany będzie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Windy będą urządzeniami przelotowymi o odpowiednich wymiarach kabiny i drzwi. Podłoga w kabinie będzie antypoślizgowa, a wewnętrzne i zewnętrzne panele do jej obsługi usytuowane będą na odpowiedniej wysokości. Będą również opisane pismem Braille’a. Dźwig wyposażony będzie w wizualną i dźwiękową sygnalizację przeciążenia kabiny, zaś informacja głosowa zapowiadać będzie położenie windy.

Również schody zostaną przebudowane i wyposażone z nowe balustrady, w ich obrębie zbudowany zostanie zjazd.

Na posadzce i biegach schodów wykonane zostanie odpowiednie oznakowanie dla osób niewidomych i słabowidzących. Będą to pasy ostrzegawcze, pasy prowadzące i pola uwagi, wykonane z granitu w kolorze jasnym lub też za pomocą elementów ze stali nierdzewnej mocowanych do płyt granitowych.

 

 

 

 

Źródło: UM Sopot

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda