mobile

Salon Młodopolski o polskiej scenie politycznej

„Polska scena polityczna. Teraźniejszość i przyszłość" to temat 71. Salonu Młodopolskiego im. Arama Rybickiego. Gośćmi spotkania będą dr Anna Materska-Sosnowska, politolożka i socjolog, prof. Jarosław Flis. Transmisja online w poniedziałek, 30 listopada.

inf. prasowa
Salon Młodopolski o polskiej scenie politycznej

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa 71. Salon Młodopolski im. Arama Rybickiego odbędzie się online. W wydarzeniu będzie można uczestniczyć wyłącznie za pośrednictwem Internetu. Początek transmisji na facebookowym profilu Sopot w poniedziałek, 30 listopada o godzinie 18.00. Spotkanie poprowadzi Roman Daszczyński. W drugiej części dyskusji będzie możliwość zadawania pytań na profilu Fundacji im. Arkadiusza Rybickiego.Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miasta Sopotu.

 

Dr Anna Materska-Sosnowska, politolożka. Wykładowczyni i adiunkt w Katedrze Systemów Politycznych Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwentka Podyplomowego Studium Zagadnień Legislacyjnych Wydziału Prawa i Administracji UW. Członkini zarządu Fundacji Batorego.

Prof. UJ dr hab. Jarosław Flis jest socjologiem zajmującym się komunikowaniem politycznym, a w szczególności jego społecznymi i instytucjonalnymi uwarunkowaniami. Jest autorem książek „Złudzenia wyboru" (2014) oraz „Samorządowe public relations" (2007). Ma w swoim dorobku współpracę z instytucjami publicznymi, od małych gmin do Sejmu, KPRM i Kancelarii Prezydenta RP. W latach 1993-1997 pracował jako rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Krakowa.

Roman Daszczyński  redaktor naczelny oficjalnego portalu Miasta Gdańska (od 2015 r.). Absolwent politologii na Uniwersytecie Gdańskim. Dziennikarzem został na początku lat 90. Pracował kolejno: w „Gazecie Gdańskiej”, „Dzienniku Bałtyckim”, „Gazecie Wyborczej”; publikował także m.in. w „Tygodniku Powszechnym”. Trzykrotny laureat nagrody Grand Press w latach 2004, 2005 i 2008 (w sumie był sześciokrotnie nominowany do tej nagrody). W 2005 i 2008 r. otrzymał nominacje do nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego.

 

 

 

Źródło: UM Sopot

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda