mobile

Sezonowym trolejbusem na Molo Południowe

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni wzbogaca swoją ofertę linii sezonowych. Od soboty, 4 lipca, trolejbusami numer 320, dojedziemy z Dworca Głównego PKP do odnowionej części Molo Południowego.

inf. prasowa
Sezonowym trolejbusem na Molo Południowe

Zaczęły się wakacje, a wraz z nimi na gdyńskie drogi wyjechały sezonowe linie autobusowe i trolejbusowe. Dzięki nim łatwiej dostaniemy się w popularne latem miejsca, m.in. na plaże, tak jak linią 321, kursującą z Cisowy do kąpielisk w Śródmieściu i Orłowie. O szczegółach sezonowej komunikacji, przeczytać można tutaj.

W te wakacje ZKM Gdynia rozszerza swoją letnią ofertę. Nowa sezonowa linia trolejbusowa zadebiutuje na ulicach Gdyni już w najbliższą sobotę, 4 lipca. Wsiadając do pojazdu oznaczonego numerem 320 na wyświetlaczu, dostaniemy się z Dworca Głównego PKP do Przystani Żeglugi, po drodze zatrzymując się na nowym przystanku Plaża Śródmieście-Muzeum Miasta Gdyni.

- Sezonowe linie komunikacji miejskiej w Gdyni od lat odpowiadają na wakacyjne potrzeby mieszkańców i turystów. Nie inaczej jest w przypadku nowej linii trolejbusowej 320. Została ona zaprojektowana, by połączyć duży węzeł komunikacyjny, jakim jest Dworzec Główny PKP, ze świeżo zmodernizowaną częścią Molo Południowego. Miejsce to powstało w ramach projektu KLIMATycznego Centrum. W otoczeniu zieleni, żaglowców i morza zarówno mieszkańcy, jak i turyści, będą mogli zrelaksować się i delektować pięknem Gdyni – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki – Warto podkreślić, że nowa linia sezonowa obsługiwana będzie przez pojazdy nieemisyjne, korzystające czy to z sieci trakcyjnej, bądź w miejscach, gdzie nie jest to możliwe - z baterii.

fot. materiały prasowe ZKM Gdynia

 

Trasa linii 320 prowadzi z placu Konstytucji przy Dworcu Głównym PKP ulicami: Dworcową, 10 Lutego, Świętojańską, Armii Krajowej i Baduszkowej. Tu pasażerowie będą mogli skorzystać z nowego przystanku Plaża Śródmieście-Muzeum Miasta Gdyni, usytuowanego przy ul. Zawiszy Czarnego. Dalej linia pojedzie ulicami: Armii Krajowej, Borchardta, skwer Kościuszki i aleją Jana Pawła II do Przystani Żeglugi.

Trasa powrotna do Dworca Głównego PKP przebiegać będzie aleją Jana Pawła II, skwerem Kościuszki i dalej ulicami 10 Lutego i Dworcową, aż do placu Konstytucji.

Sezonowa linia 320 kursować będzie we wszystkie dni tygodnia, z częstotliwością co 30 minut. Odjazdy spod Dworca Głównego PKP odbywać się będą w godzinach od 10:00 do 17:30, natomiast z Przystani Żeglugi od 10:13 do 17:43.

Na linii 320 obowiązuje taryfa jak dla linii zwykłych, tj. 3,80 zł za bilet normalny oraz 1,90 zł za bilet ulgowy.

 

 

 

Źródło: UM Gdynia

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda