mobile

Siostry Kucharskie wykręciły złoto i srebro

Młoda gdynianka Antonina Kucharska zdobyła złoty medal w 84. Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym w kategorii Żakini. Jej siostra Jadwiga Kucharska wraca do Gdyni z krążkiem srebrnym w kategorii Juniorek Młodszych.

inf. prasowa
Siostry Kucharskie wykręciły złoto i srebro

Przełajowcy z całej Polski we wszystkich kategoriach ruszyli w teren w miniony weekend we Włoszakowicach. W sobotę, 23 stycznia na najwyższym podium stanęła 11-letnia gdynianka Tosia Kucharska, trenująca w klubie Belta Team Gdańsk.

Choć młoda kolarka z Gdyni utrzymywała się przez cały sezon przełajowy w ścisłej krajowej czołówce żakini, jej udział w Mistrzostwach Polski stanął 2 tygodnie temu pod znakiem zapytania. Na zgrupowaniu kondycyjnym w czasie ferii zimowych doznała poważnej kontuzji podczas wypadku, który skończył się szyciem stopy w szpitalu. Przez 5 kolejnych dni zawodniczka nie mogła nawet stanąć na kontuzjowanej stopie, o treningach musiała zapomnieć. Niemal do końca nie było wiadomo, czy będzie mogła wystartować. Szwy miała zdjęte na dzień przed startem.

Na trasie zawodniczki czekały bardzo trudne warunki – błoto po kolana, zimno, śnieg z deszczem. Dziewczyny musiały walczyć z rampami do podjeżdżania i podbiegania, pokrytymi gęstym błotem „agrafkami” na trawie, śliskimi zakrętami, wodą – prawie połowę trasy trzeba było biec. Po 12 minutach i 56 sekundach od startu Tosia przejechała metę jako pierwsza. Wyprzedziła drugą zawodniczkę Maję Tułacz (Koźminianka Koźminek) o 8 sekund. Trzecia zameldowała się na mecie Natalia Piróg (Deichmann SKSM MAT Sobótka) ze stratą 36 sekund. Na mecie córkę witali tonący w łzach szczęścia rodzice Aldona Trzebiatowska i Bartosz Kucharski, którzy również startują w zawodach kolarskich.

"Tosia wygrała, ale pewnie niewiele osób wie o jej kontuzji i o tym, że wczoraj dopiero miała ściągane szwy ze stopy, a jej start cały czas stał pod wielkim znakiem zapytania. Prawdziwy wzór, pokazała wielki charakter i ogromną determinację" – skomentował na Facebooku zwycięstwo Michał Bogdziewicz, zawodnik i trener, pod którego okiem pracują siostry Kucharskie, zdobywca brązu w kategorii Masters II B na mistrzostwach we Włoszakowicach.

Z kolei w niedzielę, 24 stycznia srebrny medal w kategorii Juniorek Młodszych wywalczyła 3 lata starsza od Tosi siostra Jadwiga Kucharska.

Tosia Kucharska na podium, źródło: www.facebook.com/BogdziewiczCoach

 

 

 

Źródło: UM Gdynia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda