mobile

Skywayrun Gdańsk Airport 2023. Niezwykłe sportowe wyzwanie – zapisy już trwają

W nocy z 20 na 21 maja w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy już po raz czwarty odbędą się zawody, gdzie w nocnym biegu Skywayrun. Udział może wziąć 3,5 tysiąca uczestników. Warto sprawdzić się w sportowej rywalizacji, która toczyć się będzie w nocnej scenerii lotniska. Zapisy trwają.

Informacja prasowa
Skywayrun Gdańsk Airport 2023. Niezwykłe sportowe wyzwanie – zapisy już trwają

Czym jest Skywayrun?

Skywayrun jest biegowym wydarzenie, które przełamuje schematy. Uczestnicy pobiegną bowiem nocą po lotnisku. Bieg SKYWAYRUN Gdańsk Airport 2023 będzie 17-tym biegiem po pasie startowym lotniska organizowanym przez SKYWAYRUN. Wcześniejsze biegi przeprowadzano w Rzeszowie, Wrocławiu, właśnie w Gdańsku oraz na lotniskach wojskowych w Mińsku Mazowieckim i w Bazie NATO Poznań /Krzesiny podczas edycji militarnych biegu.

Jak będzie wyglądać Skywayrun 2023 w Gdańsku?

Bieg zostanie rozegramy na dystansie 5 km. Start został zaplanowany na godzinę 01:00 w nocy (z uwagi na to, że bieg odbywa się na działającym lotnisku, jego rozpoczęcie nastąpi po ostatnim lądowaniu samolotu). Trasa będzie poprowadzona drogą startową oraz drogami kołowania. Na czas biegu będzie włączone pełne oświetlenie pasa startowego, takie samo jakiego używa się przy lądowaniu samolotów.

Tak jak w poprzednich latach nie zabraknie dodatkowych atrakcji zorganizowanych w strefie ogólnej w terminalu gdańskiego lotniska. Ich rozpoczęcie nastąpi jeszcze przed biegiem 20 maja od godz. 20:00, a sam bieg będzie z drogi startowej transmitowany dla kibiców na telebim ustawiony w terminalu oraz on-line na www.gdansk.pl.

Uwaga! Przed startem zawodnicy będą musieli przejść odprawę i kontrolę bezpieczeństwa, tak jakby wsiadali na pokład samolotu - z dokumentem tożsamości i imienną kartą pokładową. 

Informacje dla uczestników Skywayrun

Każdy uczestnik w pakiecie startowym otrzyma koszulkę techniczną, pamiątkowy workoplecak, kartę pokładową ze swoim imieniem i nazwiskiem, numer startowy z chipem do pomiaru czasu, a po ukończonym biegu medal na mecie. Bezpośrednio przed biegiem pakiety nie będę wydawane. Dla najszybszych trójek w kategorii OPEN oraz kategoriach wiekowych przewidziane są nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia do biegu:
zapisy i opłata wniesiona do 10.04.2023 - 79 zł;
zapisy i opłata wniesiona po 10.04.2023 - 99 zł.

Biuro Zawodów znajdować się będzie na terenie Portu Lotniczego Gdańsk przy ul. Juliusza Słowackiego 200A w Gdańsku i będzie czynne w dniach:

19.05.2023 r. (piątek) w godz. 14:00 – 21:00
20.05.2023 r. (sobota) w godz. 11:00 – 19:00

W sobotę 20 maja biuro zawodów będzie czynne do godziny 19:00.

W biegu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 15 lat, należy jednak pamiętać, że osoba niepełnoletnia aby odebrać pakiet, musi mieć ze sobą zgodę na udział w biegu podpisaną przez rodzica lub opiekuna prawnego. Taką zgodę można pobrać ze strony organizatora. Regulamin biegu dostępny jest również na stronie organizatora.

fot.skywayrun.pl

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda