mobile
REKLAMA

Słupsk z nowym węzłem integracyjnym. Jak skorzystają pasażerowie?

Słupsk ma nowy węzeł integracyjny, który łączy różne rodzaje transportu publicznego. To efekt inwestycji wartej ponad 43 mln zł, która została sfinansowana ze środków unijnych i samorządowych

Jakub Bielawski
Słupsk z nowym węzłem integracyjnym. Jak skorzystają pasażerowie?

Duża zmiana dla pasażerów w Słupsku

W Słupsku zakończyła się inwestycja w nowoczesny węzeł komunikacyjny, który łączy różne środki transportu. W piątek, 23 września 2023 r., odbyło się uroczyste otwarcie obiektu, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych. Na terenie dworca kolejowego powstał nowy dworzec autobusowy z tunelem pod torami. Na parkingu znajdują się także miejsca dla samochodów, rowerów i taksówek, w tym dla osób niepełnosprawnych.

Projekt obejmował także modernizację systemu informacji pasażerskiej na przystankach i w autobusach. Dodatkowo, zakupiono pięć nowych autobusów do komunikacji miejskiej. Zamontowano również nowe wiaty przystankowe.

Węzeł przesiadkowy dla milionów podróżnych

Szacuje się, że z węzła integracyjnego skorzysta rocznie 14,5 mln podróżnych. To nowoczesny obiekt, który łączy komunikację miejską, kolejową i autobusową.

Przebudowa dworca i zagospodarowanie terenu wokół to był dla nas ważny projekt, dlatego w dużej mierze zyskał dofinansowanie unijne – mówił wicemarszałek Leszek Bonna. – Jestem przekonany, że nowoczesny węzeł przesiadkowy stanie się wizytówką miasta. Skorzystają z niego przede wszystkim pasażerowie dworca autobusowego, ale też regionalni, krajowi i międzynarodowi przewoźnicy. Z kolei sąsiedztwo dworca PKP ułatwi podróżnym wybieranie spośród różnych środków transportu zbiorowego – wyjaśniał wicemarszałek Bonna.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu unijnemu. Całkowity koszt inwestycji to ponad 43 mln zł, z czego ponad 29 mln zł pochodziło z funduszy europejskich.

fot.pomorskie.eu

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda